19 maja 2018r. był jednym z upragnionych  dni dla dzieci z klas I-III ze szkoły z Wilkowa. Zadamy sobie pytanie- dlaczego? Otóż w tym dniu maluchy  udały się w daleką podróż. Gdzie? Do Dino Parku – Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku. W Parku Rozrywki na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki był Park Linowy Malborkstones.  Tu każdy pod okiem instruktorów mógł zmierzyć się ze swoimi słabościami. Oczywiście nikt się nie bał! Było nawet wielu śmiałków, którzy trasę pokonali kilkakrotnie. Po szaleństwach w parku linowym nadszedł czas na kolejne niespodzianki.  W krainie zabaw, która zlokalizowana wokół oczka wodnego pięknie wkomponowana w otoczenie zapewniła dzieciom ( i nie tylko!) wiele pozytywnych emocji.   Każdy znalazł coś dla siebie:  Bombery- szalone  pojazdy, Drop Tower- wagoniki, które wyniosły nas ponad dachy parku. Miłośnicy słodkości poszli na lody!  Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Skamieniałości, gdzie spotkała nas ciekawa  i fascynująca przygoda  z możliwością obejrzenia eksponatów sprzed setek milionów lat. W muzeum zgromadzono kolekcję skamieniałości stanowiących szczątki zwierząt i roślin.  Następnie udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną. Na drodze spotkaliśmy kilkadziesiąt ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu pięknej zieleni  przeprowadziły nas przez poszczególne okresy  w dziejach ziemi. Tu również odwiedziliśmy domek na kurzej łapce i chatkę z piernika.

W drodze do domu wystąpił lekki akcent patriotyczny, a mianowicie mieliśmy okazję obejrzeć  Zamek krzyżacki w Malborku. Historię  zamku opowiedziała dzieciom  bardzo ciekawie, pani Ewa Sokołowska.

Zadowolone i pełne wrażeń  dzieci ( i Panie!) wróciły do domu.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn Panu Pawłowi Bobrowskiemu z zapewnienie transportu na wycieczkę.

Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły w Wilkowie Panu Jarosławowi Charkot, Panu Ryszardowi  Waszkiewicz- kierowcy  oraz naszym kochanym rodzicom.

Pragnę również jako kierownik wycieczki podziękować swoim koleżankom, które pomogły mi w organizacji wyjazdu i opiece nad maluszkami – pani Katarzynie Ścibek, pani Ewie Sokołowskiej.

Kierownik wycieczki Anna Czubaszek

 

Anna Czubaszek