Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Czytaj więcej…


Pożegnanie klasy 8

20 czerwca 2024 r. pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Serdecznie gratulujemy absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i życzymy wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

Czytaj więcej…


Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 10 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Kętrzyn.

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników i widzów, a rywalizacja była pełna emocji i wspaniałych występów.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Czytaj więcej…


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka nad jeziorem Mój.

Czytaj więcej…


„W ROCZNICĘ TRZECIEGO MAJA”

Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję – dla ratowania Rzeczypospolitej – stworzyli.

8 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej…


Dzień Ziemi

Jak co roku pod koniec kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W naszej szkole uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane na tę okazję, które przygotowała z uczniami Pani Jolanta Charkot. O część muzyczną zadbały Panie Jolanta Adamkowicz i Anna Dyczkowska ze swoimi dziećmi.  

Czytaj więcej…


Kwiecień miesiącem książki

W kwietniu książki stają się głównymi bohaterkami! To miesiąc, w którym 2 kwietnia obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie mamy doskonały czas, aby zanurzyć się w fascynujący świat literatury, odkrywać nowych autorów i cieszyć się magicznymi przygodami dostępnymi w książkach. Przez cały miesiąc odbywały się w naszej szkole różnorodne działania promujące czytelnictwo. Czytanie książek okazało się świetnym punktem wyjścia do zorganizowania szeregu działań i konkursów, w którym to dzieło literackie było najważniejsze. Każdy z konkursów miał inny charakter i każdy przeprowadzony był w inny sposób.

Czytaj więcej…


Apel Pamięci

Jak co roku 10 kwietnia odbył się ,,Apel Pamięci” na lotnisku w Wilamowie koło Kętrzyna.

Przypomina on o katastrofie rządowego samolotu w 2010 roku w Katyniu. Tradycyjnie w apelu uczestniczą uczniowie naszej szkoły ze sztandarem. W tym roku sztandar naszej szkoły reprezentowali: Julita Jaroń i Aleks Kopyść z klasy VIII oraz Patrycja Sobiech z klasy VII.

Czytaj więcej…


Wielkanoc tuż, tuż

Tradycją naszej szkoły od wielu lat jest apel wielkanocny. W tym roku apel odbył się 27 marca 2024 r..

Dzieci przedstawiły część artystyczną o tematyce wielkanocnej. Recytacja była przeplatana piosenkami. Były tańczące kwiaty, skaczące zające, gdaczące kury. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt.

Gośćmi apelu był Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz oraz Sołtys a zarazem radna Gminy Kętrzyn pani Barbara Bukowska.

Czytaj więcej…


Pierwszy Dzień Wiosny

       Jak co roku, 21-go marca nasza szkoła świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Tradycyjnie tego dnia, uczniowie zamiast plecaków przynieśli inne nosidła. Trzeba przyznać, że i tym razem uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózek dziecięcy, kosze na śmieci, walizki na narzędzia, dzbanki na wodę i wiele innych. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone.

    Nie zapomnieliśmy również o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa i wielu uczniów na znak solidarności przyszło do szkoły w dwóch różnych skarpetkach w wesołych kolorach.

Czytaj więcej…


Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

7 marca 2024 r. obchodziliśmy w szkole kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Czytaj więcej…


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Te słowa Mikołaja Reja stanowiły wstęp do apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

  W uroczysty nastrój wprowadziła piosenka Marka Grechuty „Ojczyzna Twa”. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest obchodzony corocznie 21 lutego – został on ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 r.

Czytaj więcej…


Ferie zimowe pełne atrakcji

Drugi tydzień ferii zimowych był pełen atrakcji dla dzieci młodszych.

W poniedziałek na dzieci oczekiwały zajęcia artystyczne przygotowane przez panią Jolantę Adamkowicz. Dzieci wykonywały bibułkowe hiacynty, serduszka z masy solnej oraz kwiaty z wykorzystaniem płyt CD. Zajęcia prowadziła pani Jolanta Adamkowicz, a dzieci w ich pracy twórczej wspierała pani Anna Dyczkowska.

Czytaj więcej…


Ferie na lodowisku

30 – osobowa grupa uczniów naszej szkoły udała się podczas ferii zimowych na kętrzyńskie lodowisko.

Uczniowie byli zróżnicowani wiekiem, od klasy III do klasy VIII. Różnili się również poziomem jazdy na łyżwach. Byli jeżdżący samodzielnie i uczący się jazdy przy bandzie lub z pingwinkiem.

Czytaj więcej…


Ferie zimowe

DataGodzina zajęćZajęciaProwadzący zajęcia
Poniedziałek – 22 stycznia9.00 – 13.00Wyjazd na lodowisko do KętrzynaJolanta Charkot
Anna Czubaszek
Katarzyna Ścibek
Wtorek – 23 stycznia9.00 – 14.30Wyjazd na basen do MikołajekMariola Baniukiewicz
Mirona Szulc
Joanna Szymanowska
Piątek – 26 stycznia9.00 – 11.00Zajęcia sportowe na sali gimnastycznejRafał Sokołowski
Poniedziałek – 29 stycznia9.00 – 12.00Zajęcia artystyczneJolanta Adamkowicz
Anna Dyczkowska
Wtorek – 30 stycznia9.00 – 11.30Wyjazd do kina w KętrzynieJolanta Adamkowicz
Anna Dyczkowska
Środa – 31 stycznia9.00 – 13.00Wyjazd do salonu zabaw ,, Miejska dżungla’’ w GiżyckuJolanta Adamkowicz
Anna Dyczkowska
Dorota Wiktorek

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2024 r. dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Orszaku Trzech Króli w Karolewie. Nasza szkoła tradycyjnie maszerowała pod zielonym – symbolizującym Azję –  sztandarem wraz z królem Baltazarem. Paziem króla była w tym roku uczennica klasy V –  Marysia Grzywna. Pochód prowadzili żołnierze na koniach, a razem z ludźmi maszerowały sympatyczne alpaki.

Czytaj więcej…


Apel wigilijny

Zgodnie z tradycją w ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole apel wigilijny. W pięknym, chwilami wesołym, a chwilami wzruszającym przedstawieniu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Każdy doskonale odgrywał wyuczone role. Hitem był chórek śpiewający z ogromną ekspresją i grupa taneczna z pięknym układem.

Czytaj więcej…


Świąteczna wyprawa do Pszczelandii

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 SP w Wilkowie udały się w dniu 18 grudnia 2023 r. na świąteczną wycieczkę do Pszczelandii. Na wejściu do Krainy Pszczół ukazały się piękne bożonarodzeniowe dekoracje. Wszędzie czuło się atmosferę nadchodzących świąt. Najpierw dzieci obejrzały film – przesłanie od Świętego Mikołaja.

Następnie odbyła się część warsztatowa wycieczki. Dzieci dekorowały i pakowały pierniczki. Wszystkie dzieci pisały również listy do Mikołaja. Na koniec zajęć odbyła się degustacja miodów pszczelich.

Czytaj więcej…


W sołectwie Wilkowo pamiętają o seniorach

Już po raz kolejny odbyła się w Sołectwie Wilkowo akcja przedświąteczna „Pamiętajcie o seniorach”.

Akcję tę prowadzi pani Sołtys Barbara Bukowska wraz z panią Jolantą Adamkowicz – nauczycielką Szkoły Podstawowej w Wilkowie.

Dzieci uczęszczające na Zajęcia Artystyczne dla klas I – III Szkoły Podstawowej w Wilkowie wykonały 45 drewnianych aniołów według pomysłu pani Jolanty Adamkowicz prowadzącej zajęcia artystyczne.

Czytaj więcej…


Spotkanie w Wierszolandii

Już po raz siedemnasty spotkali się uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych Gminy Kętrzyn na konkursie czytelniczym. Konkurs ten odbył się 12 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wierszolandia”.

Na zmagania konkursowe oprócz dzieci i ich nauczycieli przybył Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, pani Anna Abramowicz – Inspektor Oświaty oraz pani Krystyna Bujnowska – doradca metodyczny z Powiatowego Ośrodka Wspierania Rozwoju i Edukacji w Kętrzynie.

Czytaj więcej…


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W 2022 roku nasza szkoła złożyła wnioski do wieloletniego programu – „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Priorytet 3.

Nasze wnioski o wsparcie i dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych i lektur do szkolnej biblioteki zostały rozpatrzone pozytywnie.

W listopadzie dokonaliśmy zakupów, które bardzo uatrakcyjniły zasoby biblioteczne. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego zakupiliśmy 125 książek dzięki dofinansowaniu w wysokości 1500 zł i 375 zł wkładu własnego. Zakupiliśmy również nowości wydawnicze i lektury dla klas starszych. Tu dofinasowanie wyniosło 3000 zł + 750 zł wkładu własnego.

Księgozbiór biblioteczny wzbogacił się o 216 pozycji w tym jest 66 lektur.


Noc w bibliotece

Noc bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania książek oraz korzystania z zasobów bibliotecznych. W naszej szkole uczestnikami akcji było 29 uczniów z klas III-VIII.

Uczniowie doskonalili umiejętność korzystania ze słowników i encyklopedii. Wyszukiwali i wyjaśniali trudne terminy. Wykonywali plakaty.

Uczniowie uczestniczyli w nocnych zajęciach sportowych na hali.

Czytaj więcej…


Dzień postaci z bajek

Przez dwa dni nasi najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Postaci z Bajek.

Pierwszego dnia bawili się uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej sali sportowej. Dominowały kolorowe stroje upodobniające nasze dzieci do postaci z bajek i filmów. Drugiego dnia zabawy prowadziły Panie ze świetlic gminnych.

Czytaj więcej…


Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą dynię

       Dnia 25 października 2023 roku zakończył się konkurs na ,,Najpiękniejszą dynię”. Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu był Samorząd Uczniowski.

Przyniesiono wiele dyń wykonanych w ciekawy i zabawny sposób. Czas ekspozycji prac był niestety krótki ze względu na niewielką trwałość tego warzywa.

Czytaj więcej…


Pamiętamy i wspieramy!

Szkoła Podstawowa w Wilkowie czynnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji BohaterON- w Twojej Szkole 2023.

Jest to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Czytaj więcej…


Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej w Wilkowie

W życiu każdego ucznia bardzo ważnym dniem jest ślubowanie.  Dzieci klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wilkowie z niecierpliwością oczekiwały tego dnia.  Taki dzień nadszedł 20 października 2023 roku.  Od samego rana ubrani w stroje galowe i birety byli gotowi na uroczystość.  Na uroczystość przybył Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski oraz rodzice pierwszaków.

Czytaj więcej…


Dzień Edukacji Narodowej

          „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” – myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

Czytaj więcej…


Mecz Polska – Walia

2 października uczniowie klas III-VIII pojechali do Kętrzyna na mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami 15- latków Polski i Walii. Mecz był elementem turnieju, w którym uczestniczyły jeszcze reprezentacje Hiszpanii i Islandii.

Czytaj więcej…


Urodziny Aleksandra Fredry

W dniu 29 września 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie odbył się Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Urodziny Aleksandra Fredry”.

Z tej okazji uczniowie klas II – VIII przygotowali do głośnego czytania różne wiersze Aleksandra Fredry. Czytaniu wierszy przysłuchiwał się sam solenizant, w którego wcielił się Tomek Kossowski z klasy V.

Czytaj więcej…


Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Młodsze dzieci przypomniały sobie jak korzystać z dróg, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a następnie do domu.

Czytaj więcej…


Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

Dopiero 4 września nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Polsce. W naszej szkole tradycyjnie rozpoczęliśmy w kościele Mszą Świętą. Następnie odbył się uroczysty apel w sali sportowej.

Czytaj więcej…


Rok szkolny 2022/2023 zakończony!

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w SP Wilkowo nagrodzono najlepszych uczniów. Pożegnano się z klasą VIII. Pogratulowano ukończenia oddziału przedszkolnego siedmiolatkom. Nastąpiła zmiana w składzie pocztu sztandarowego.

Czytaj więcej…


PODRÓŻ SZLAKIEM PIASTOWSKIM I PATRONA SZKOŁY – MIKOŁAJA KOPERNIKA

          W dniach 30.05-01.06.23r. uczniowie kl. III i kl. VIII SP w Wilkowie z wychowawczyniami p. Katarzyną Nawrocką i p. Elżbietą Ślązak wzięli udział w wycieczce. Trasa jej przebiegała przez Toruń- Gniezno- Biskupin.

Dzieci zwiedziły miejsca związane z historią początków Polski i naszego Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Niewidzialnym Domu w Toruniu, gdzie każdy mógł przez chwilę poczuć z jakimi trudnościami w życiu codziennym borykają się osoby niewidome. Tego samego dnia odwiedziliśmy toruńskie planetarium. Seans pt. Wirująca Ziemia faktycznie sprawił, że wirowaliśmy razem z nią. Następnego dnia udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika, gdzie zapoznano nas z tajnikami wypieku toruńskiego piernika. Wszyscy mieliśmy możliwość upiec swój własny piernik.

Czytaj więcej…


1 czerwca – Dzień Dziecka

Dzień dziecka to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie.

Ten dzień dla uczniów naszej szkoły upłynął w wyjątkowej atmosferze. Po raz drugi, dzięki uprzejmości pana Wójta Pawła Bobrowskiego, mogliśmy cieszyć się atrakcjami w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym na Jeziorem Mój w Czernikach, które dla nas przygotowały panie z Gminnego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej…


„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

     Dnia 10 maja 2023 r. w szkole podstawowej w Wilkowie odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Majowe święto kojarzy się z radością i nadzieją. Uczy patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.

Czytaj więcej…


Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Dnia 27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z Kruszewca, Nakomiad oraz Wilkowa, a uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I- IV  oraz klasy  V-VIII.

Wszyscy wykonawcy wykazali się dużym talentem i kreatywnością, prezentując różne gatunki muzyczne.

Czytaj więcej…


Dzień Ziemi: Sprzątamy świat!

Dzień Ziemi jest corocznym świętem, którego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska.

W ramach obchodów Dnia Ziemi 21 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z nauczycielami udali się na sprzątanie okolic szkoły i miejscowości Wilkowo. Po sprzątaniu odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

Czytaj więcej…


Idą święta!

Już od kilku lat tradycją w Szkole Podstawowej w Wilkowie jest Apel Wielkanocny. Uroczystość ta odbyła się 05 kwietnia 2023 r. z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III. Dzieci przypomniały wszystkim tradycje i symbolikę Wielkanocy. Były wiersze, wiosenne i świąteczne piosenki oraz wesołe tańce.

Czytaj więcej…


Dzieci nie zawiodły

Już po raz kolejny uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięli udział w świątecznej akcji „Pamiętajcie o seniorach”. Dzieci pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz przygotowały na zajęciach artystycznych wielkanocne upominki dla seniorów sołectwa Wilkowo.

Czytaj więcej…


Pierwszy Dzień Wiosny – Konkurs Recytatorski

       Jak co roku, pierwszego dnia wiosny, nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania poezją, kształtowanie poprawnej wymowy, jak również uwrażliwienie na rytm oraz rym.

Czytaj więcej…


Pierwszy Dzień Wiosny na śpiewająco!!!

21-go marca nasza szkoła świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia nie obyło się bez śpiewów. Pierwszym punktem naszego programu był Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym to uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe. Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób.

Czytaj więcej…


21 marca – dniem bez plecaka?

Kalendarzowa wiosna pozwoliła uczniom na trochę szaleństwa!!! Tego dnia chętni uczniowie przybyli do szkoły bez plecaków, nie oznaczało to jednak, że w tym dniu mogą nie przynosić podręczników i zeszytów. Wręcz przeciwnie! Zabawa zainicjowana przez samorząd uczniowski, polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić.

Czytaj więcej…


Dzień Patrona Szkoły

Obchody Dnia Patrona naszej Szkoły – Mikołaja Kopernika należą do najważniejszych uroczystości szkolnych obchodzonych tradycyjnie w lutym. W tym roku obchodziliśmy go szczególnie uroczyście. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wielkiego astronoma i jednocześnie rok 2023 ogłoszony został przez Sejm rokiem Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej…


Ferie zimowe

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, nauczyciele zorganizowali szereg ciekaw zajęć.

W środę, 25 stycznia zorganizowano wycieczkę. Celem była stolica naszego województwa- Olsztyn.  Najpierw udaliśmy się do Planetarium. Samo miejsce jakim jest obserwatorium, wzbudziło
w dzieciach wielką ciekawość a seans przysporzył widzom wiele wrażeń a do tego pokazał aktualne niebo, które nie wszędzie wygląda tak samo.

Czytaj więcej…


Artystyczny początek ferii

Nadeszły ferie zimowe. Pierwszy dzień odpoczynku feryjnego rozpoczął się w szkole w Wilkowie artystycznie. Zajęcia artystyczne dla dzieci młodszych przygotowała pani Jolanta Adamkowicz.

Czytaj więcej… 


Orszak Trzech Króli

Po 3-letniej przerwie ponownie uliczkami Karolewa przeszedł gminny Orszak Trzech Króli.

W barwnym korowodzie uczestniczyło 34 uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją nasza szkoła tworzyła grupę azjatycką maszerującą ze swoim królem Baltazarem.

Czytaj więcej…


Łańcuch choinkowy – ogłoszenie wyników

Dnia 5 stycznia 2023 roku Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki szkolnego konkursu na najdłuższy klasowy łańcuch choinkowy.

Czytaj więcej…


Jasełka

Tradycją naszej szkoły jest coroczne przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nie mogło być inaczej w tym roku. Dnia 05.01.2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem SU przygotowali jasełka pt. „Wieczór wigilijny”. Była to opowieść o narodzinach pana Jezusa opowiedziana bez babcię w wieczór wigilijny.

Czytaj więcej…


Anioły dobroci w sołectwie Wilkowo

Już po raz czwarty odbyła się akcja świąteczna „Pamiętajcie o seniorach”. Akcja ta odbyła się w sołectwie Wilkowo w dniach 17 i 18 grudnia tego roku. Seniorzy wymienionego sołectwa otrzymali choineczki wykonane przez uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Wilkowie pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz. Pod choinkami znalazły się słodycze przygotowane przez panią sołtys Barbarę Bukowską.
 
 

Spotkanie z Janem Brzechwą

Szkoła Podstawowa w Wilkowie już po raz szesnasty była organizatorem Gminnego Konkursu Czytelniczego. Konkurs odbył się po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią. W tym roku tematem konkursu były wiersze Jana Brzechwy. Na konkurs przybyli uczniowie klas 2 i 3 szkół gminy Kętrzyn wraz z nauczycielkami, pod opieką których przygotowywali się do konkursu.

Czytaj więcej…


Świat bajek

Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki 9 listopada obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Wszystkie dzieci poprzebierały się w przeróżne księżniczki, piratów i inne ulubione postaci.

Czytaj więcej…


Leśna lekcja przyrody

W dnu 14 listopada uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie mieli nietypową lekcję przyrody. Nietypową, bo nie w klasie, a w lesie. Uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili szkółkę leśną Nadleśnictwa Mrągowo.

Czytaj więcej…


„ŻEBY POLSKA (…) BYŁA POLSKĄ”

Dnia 10 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Był to montaż słowno – muzyczny pt. „POCIĄG DO WOLNOŚCI”. 

Czytaj więcej…


Dzień kolorów

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został „Dzień Kolorów”. Zabawa ta polega na tym, że uczniowie naszej szkoły w każdy ostatni piątek miesiąca, zakładają ubrania w kolorze przypisanym na każdy miesiąc.

Czytaj więcej…


Wielki dzień pierwszaków

W życiu każdego ucznia bardzo ważnym dniem jest ślubowanie. Taki dzień nadszedł 28 października 2022 r. Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wilkowie z niecierpliwością oczekiwali tego dnia. Od samego rana wystrojeni w stroje galowe i piękne birety byli gotowi na uroczystość.

Czytaj więcej…


Dziewczynki z Wilkowa Mistrzyniami Powiatu!

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie rocznik 2010-2011-2012 zdobyły Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej.

Czytaj więcej…


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2022r. nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Następnie przekazał głos uczniom.

Czytaj więcej…


Dni Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II

Dnia 8 października na Lotnisku Wilamowo uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dni Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz władz samorządowych.

Czytaj więcej…


Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!


Wycieczka do ZOO

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej i Sołectwa Wilkowo zorganizowano 1 lipca 2022 r. wycieczkę do Mazurskiego ZOO Safari w Pensjonacie Sielanka w Okrągłym. Uczestnikami wyjazdu byli przyszli i obecni uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie, którzy mieszkają na terenie Sołectwa Wilkowo.

Czytaj więcej…


Dzień Dziecka

Dzień 31 maja był wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły. Tego dnia udaliśmy się na Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy nad jezioro Mój w Czernikach, aby świętować Dzień Dziecka.
Już na początku wszyscy uczniowie zostali podzieleni na pięć grup, w których znaleźli się zarówno najstarsi uczniowie z naszej szkoły jak i najmłodsi z przedszkola.

Czytaj więcej…


Pasowanie na czytelnika

Dnia 23 maja 2022roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.  A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Czytaj więcej…


W krainie Aladyna

Dnia 13 maja 2022 roku dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wybrały się, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt. „Lampa Aladyna” do Centrum Kultury w Mrągowie.

Czytaj więcej…


Wielkanoc tuż, tuż

Tradycyjnie już od kilku lat przed świętami Wielkanocnymi odbywa się w naszej szkole uroczysty apel. Apel przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III. Opiekę artystyczną nad dziećmi objęły pani Anna Dyczkowska i pani Jolanta Adamkowicz.

Czytaj więcej…


Pamiętajcie o seniorach

W naszej szkole działają od wielu lat zajęcia artystyczne prowadzone przez panią Jolantę Adamkowicz. Od dwóch lat zajęcia artystyczne realizują projekt „Pamiętajcie o seniorach”. W ramach tego projektu są wykonywane upominki bożonarodzeniowe i wielkanocne dla seniorów sołectwa Wilkowo.

Czytaj więcej…


Dzień Ziemi na śpiewająco!

22 kwietnia w naszej szkole był świętowany podwójnie. Pierwszym powodem naszego spotkania był Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym wzięli udział zarówno uczniowie klas starszych jak i młodszych.

Czytaj więcej…


Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Dnia 10 kwietnia 2022r. poczet sztandarowy wraz z panem Dyrektorem reprezentował naszą szkołę w uroczystych obchodach 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej na lotnisku Wilamowo koło Kętrzyna.

Czytaj więcej…


Pierwszy dzień wiosny

21 marca to wyjątkowy dzień w szkolnym kalendarzu. Uczniowie przywitali wiosnę w pięknych, kolorowych strojach i nietypowych „plecakach”. Zgodnie z poleceniem Samorządu Uczniowskiego był to dzień bez tradycyjnych plecaków. Uczniowie pokazali, że wystarczy trochę wyobraźni, a za tornister równie dobrze może posłużyć koc, koszyk, wiadro, opona, a nawet mikrofalówka.  

Czytaj więcej…


Apel z okazji Święta Patrona Szkoły

W marcu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Uczniowie klasy 7 oraz 8 przedstawili prezentację multimedialną, dotyczącą jego życia oraz osiągnięć.

Czytaj więcej…


Apel wigilijny

Dnia 17.12.2021 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na tę wyjątkową okazję uczniowie przygotowali inscenizację inspirowaną „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa, który…

Czytaj więcej…


W świecie bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony na całym świecie 5 listopada.  Właśnie tego dnia dzieci z klas 0-III mogły zamienić się w bajkowe postacie.  Wychowawczynie przygotowały zagadki, zabawy a także pokaz mody bajkowej.

Czytaj więcej…


Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszej szkole dzieci z klas młodszych obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.

Czytaj więcej…


Obchody Święta Niepodległości w Wilkowie  

Dnia 9 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

Czytaj więcej…


Akcja „Szkoła Pamięta” w Wilkowie

Dnia 26.10.2021 r.  Szkoła Podstawowa w Wilkowie wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Czytaj więcej…


Pasowanie na ucznia

Dnia 22 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej uwzględnia strój galowy i przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.

Czytaj więcej…


Żywa lekcja przyrody

Na początku października uczniowie klas 0-VIII w obecności swoich wychowawców wybrali się na żywą lekcję przyrody, ścieżką edukacyjną nad jeziorem Mój w Czernikach. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie poznali tajniki ścieżki dydaktycznej.

Czytaj więcej…


Dzień Edukacji Narodowej

   „Wyśpiewać Wam chcemy dziś życzenia…”- tymi słowami piosenki, po wcześniejszym odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie rozpoczęli uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej…


Światowy Dzień Jabłek

Uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego SP im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie 28 września świętowali Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie uczniów do spożywania smacznych owoców, a w szczególności jabłek, które posiadają mnóstwo walorów zdrowotnych …

Czytaj więcej…

Rok szkolny 2021/2022


Informacja – BILANS jednostki budżetowej

Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe – BILANS jednostki budżetowej Szkoła Podstawowa w Wilkowie sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kętrzyn: kliknij tu

„Polacy nie gęsi ….”

Już po raz czternasty Szkoła Podstawowa w Wilkowie była organizatorem Gminnego Konkursu Czytelniczego. Został on przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej tutejszej szkoły- panią Jolantę Adamkowicz, Annę Czubaszek i Katarzynę Nawrocką.Uczestników konkursu przywitał Dyrektor szkoły pan Jarosław Charkot .W tym roku hasłem przewodnim konkursu były słowa Mikołaja Reja „Polacy nie gęsi i swój język mają”. Konkurs zakresem obejmował wiersze poetów polskich.

Czytaj więcej…

SYMBOLE NARODOWE NA PRZEŁOMIE WIEKÓW

06 maja 2016r. w Zespole Szkół w Wilkowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „Symbole narodowe na przełomie wieków”, który nawiązywał do obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs wiedzy o symbolach przeprowadzony został w klasach IV-VI  SP i I-III Gimnazjum.W kategorii klas szkoły podstawowej I miejsce zajął Damian Ptak z  kl. IV,  a w kategorii gimnazjum- I miejsce przypadło Maksymilianowi Werbanowskiemu z kl. III.

Czytaj więcej…

Dzień Papieski w Wilkowie

Dnia 08 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Św. Jan Paweł II – PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”.Program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Księdza proboszcza Wojciecha Ciarkowskiego ukazywał wyjątkowość osoby Św. Jana Pawła II jako człowieka i papieża. Uczniowie poznali fakty z życia Ojca  Świętego.

Czytaj więcej…

”Święto Niepodległości w Wilkowie”

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Polska znów pojawiła się na mapach. Tak wielką uroczystość należy też odpowiednio celebrować. Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie ubrani na galowo, zebrali się w auli o godzinie 10:30, aby wysłuchać montażu słowno- muzycznego związanego z tym tematem.

Czytaj więcej…

Kto chroni granic Polski?

Uczniowie klas I-III w Wilkowie przygotowania do uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły od nietypowego spotkania. Gościem podczas lekcji był funkcjonariusz Straży Granicznej. W trakcie zajęć zapoznał on dzieci ze służbą  w tej formacji.

Czytaj więcej…

Pasowanie Pierwszoklasistów w Wilkowie

Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Wilkowie. 17 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Czytaj więcej…

“Ślady człowieka w lesie”

Taki temat miały zajęcia edukacyjne w Świętej Lipce (Nadleśnictwo Mrągowo), na które 22.10.2018 r. udały się klasy V i VI z SP w Wilkowie wraz z wychowawczyniami, p. Ewą Bałdyga i p. Jolantą Baranowską.Uczestników wycieczki powitała p. leśniczy, Wiesława Pręcikowska, która opowiadała ciekawostki na temat jesiennego lasu i jego mieszkańców.

Czytaj więcej…

Wrześniowe Sprzątanie Świata w Wilkowie

W tym roku znana wszystkim od lat inicjatywa przebiegała pod hasłem “Akcja Segregacja! Dwa razy więcej, dwa razy czyściej!”. Społeczność Szkoły Podstawowej w Wilkowie sprzątała swój mały świat w piątek 21.09.2018r.

Czytaj więcej…

Zakończenie roku szkolnego w Wilkowie

Dwa dni trwało zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Wilkowie.

21 czerwca żegnaliśmy klasę III gimnazjum. Nie obyło się bez łez i radości przeplatanej ze smutkiem. Ponad połowa uczniów klasy III gimnazjum odebrała piękne świadectwa z biało – czerwonym paskiem, a mimo to w tym dniu dominowało uczucie żalu, że opuszczają swoją szkolę.

Czytaj więcej…

Gimnazjaliści z Wilkowa w telewizji Olsztyn

W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunami p. Katarzyną Ścibek i p. Dorotą Wiktorek, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Telewizji Regionalnej TVP3 w Olsztynie.

Czytaj więcej…

Wilkowo – „Społeczność mała, ale doskonała”

Pod takim hasłem  odbył się festyn środowiskowy w Szkole Podstawowej w Wilkowie.

Społeczność wiejska – szkoła, sołectwo i świetlica Łazdoje – wspólnymi siłami zorganizowała swoim milusińskim wspaniałą zabawę . Wsparcia udzielił również GOK – dmuchane zjeżdżalnie i Wójt  Pan Paweł Bobrowski, który na dobry początek poczęstował wszystkich przybyłych cukierkami.

Czytaj więcej…

Uczniowie z Wilkowa na UWM w Olsztynie

W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, uczniowie klasy II i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunami p. Katarzyną Ścibek i p. Elżbietą Ślązak, uczestniczyli
w wycieczce zawodoznawczej na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie – Wydział Nauk Technicznych.

Czytaj więcej…

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

22 maja klasy II i III gimnazjum z Wilkowa wraz z opiekunkami samorządu uczniowskiego, p. Jolantą Baranowską i p. Ewą Bałdyga odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Wizyta ta była uwieńczeniem Tygodnia Ziemi w szkole, który obchodzony był pod koniec kwietnia. W ramach akcji charytatywnych samorząd przeprowadził loterię fantową oraz dyskotekę szkolną, gdzie za wstęp uczniowie „płacili” karmą dla zwierząt oraz potrzebnymi dla nich przedmiotami.

Czytaj więcej…

W Świecie Smoków i Dinozaurów

19 maja 2018r. był jednym z upragnionych  dni dla dzieci z klas I-III ze szkoły z Wilkowa. Zadamy sobie pytanie- dlaczego? Otóż w tym dniu maluchy  udały się w daleką podróż. Gdzie? Do Dino Parku – Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku. W Parku Rozrywki na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki był Park Linowy Malborkstones.

Czytaj więcej…

Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Wilkowie

Dnia 24.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe.W konkursie udział wzięły Szkoły Podstawowe z Kruszewca, Nakomiad, Biedaszek oraz Wilkowa.Konkurs podzielony był na dwie kategorie: kategoria „Solista” i kategoria „Duet”  klas I-III, IV-VII oraz Oddział Gimnazjalny.

Czytaj więcej…

Patriotycznie w Wilkowie

Jak co roku w pierwszym tygodniu maja cała Polska rozkwita na biało – czerwono, bo wtedy obchodzimy dzień flagi  i  rocznicę Konstytucji Trzeciego Maja. W 1791r. uchwalono w Polsce pierwszą w Europie i drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych, postępową jak na tamte czasy Konstytucję.

Czytaj więcej…

Kochajcie Przyrodę!

 W dniach 23.04 – 27.04. 2018 Szkoła Podstawowa w Wilkowie obchodziła “Tydzień Ziemi”. Skąd taki pomysł? Otóż przedstawiciele samorządu szkolnego zgodnie przyznali, że jeden dzień na obchody święta naszej planety to zdecydowanie za mało. Poniedziałek zatem został ogłoszony “Dniem Natury”. Obowiązywał kolor zielony – wszyscy uczniowie ubrani w odcienie tej barwy byli zwolnieni z pytania oraz kartkówek. I tak przez cały tydzień królował inny kolor. 23.04 odbyła się loteria fantowa.

Czytaj więcej…

Konkurs recytatorski w Wilkowie

Zgodnie z wieloletnią tradycją 12 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się kolejny konkurs recytatorski. Swoje talenty prezentowali uczniowie wszystkich klas. Odświętnie ubrani artyści z ogromnym zaangażowaniem i nie mniejszymi emocjami wygłaszali wiersze.

Czytaj więcej…

Szkolny Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej w Wilkowie

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Wilkowie przywitaliśmy „śpiewająco”. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalno-językowe uczestnicząc w Szkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. W wydarzeniu tym wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Czytaj więcej…

Pogoń Wilkowa za zającem

14 marca 2018r. dzieci z klas 0 – III SP w Wilkowie wraz ze swoimi wychowawcami(A.Dyczkowską, K.Nawrocką, J.Adamkowicz, A.Czubaszek) wybrały się na wycieczkę do Pięknej Góry. Zadaniem uczniów było złapanie wielkanocnego zajączka.  Należało zatem zaliczyć wszystkie zadania np.: odczytać hasło z pogubionych liter, przeżyć skakanego twistera czy złowić rybkę na wędkę.

Czytaj więcej…

I Gminne Spotkanie z Piosenką w Wilkowie

Dnia 23 lutego 2018 r. odbyło się I Gminne spotkanie z piosenką. Było to Święto Polskiej Piosenki, które odbyło się w Gminie Kętrzyn po raz pierwszy, a organizatorem tego Święta była Szkoła Podstawowa w Wilkowie. Spotkanie poprowadziły panie: Anna Czubaszek i Jolanta Adamkowicz, która była również autorką muzycznej scenografii. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół gminy Kętrzyn.

Czytaj więcej…

70 lat minęło…
13 lutego w tym roku wypadły ostatki, ale chyba żadna miejscowość naszej gminy nie bawiła się tego dnia tak dobrze jak Wilkowo. Wtedy bowiem w Szkole Podstawowej w Wilkowie obchodzono siedemdziesiątą rocznicę otwarcia szkoły. O godzinie 17:00 w sali gimnastycznej zgromadzili się prawie wszyscy mieszkańcy Wilkowa i okolic, bo przecież prawie każdy chodził tu do szkoły, bądź miał lub ma w niej dzieci.

Czytaj więcej…

W CZASIE FERII TRZYMAJ FORMĘ

Pierwszy semestr roku szkolnego zakończony. Przyszedł czas na odpoczynek i zabawę.
Uczniowie naszej szkoły pierwszy dzień ferii zimowych spędzili bardzo aktywnie. W ramach programu „Trzymaj formę” odwiedzili miejskie lodowisko w Kętrzynie. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z łyżwami, inni szlifowali nabyte wcześniej umiejętności kręcąc piruety i urządzając wyścigi.

Czytaj więcej…

Brawo POLA !!!

W ramach “Tygodnia Wojciecha Kętrzyńskiego” zorganizowanego w setną rocznicę jego śmierci, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, 19 stycznia odbył się Konkurs Poezji Wojciecha Kętrzyńskiego. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, pod honorowym patronatem Starosty Kętrzyńskiego – Ryszarda Niedziółki.

Czytaj więcej…

STOP CYBERPRZEMOCY! – ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W WILKOWIE

W dniu 17.01.2018 r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII i gimnazjum z Policją poświęcone cyberprzemocy oraz bezpieczeństwu w sieci. Funkcjonariuszki, Pani Monika Danielak i Pani Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie omówiły czym jest cyberprzemoc, wymieniły formy oraz zagrożenia związane z tym zjawiskiem.

Czytaj więcej…

Wigilia w Wilkowie

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, ale także chwile refleksji i wspomnień minionych czasów. W tym roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie apel wigilijny został przygotowany w bardzo refleksyjnym stylu.

Występujący uczniowie podali wiele ważnych przesłań i zmusili odbiorców do przemyśleń. Patrząc na widownie dało się zauważyć wiele otwartych buziek chłonących wypowiedziane na scenie słowa.

Czytaj więcej…

Zmagania konkursowe w Bańkowicach Mydlanych

Już po raz trzynasty odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Jak Chotomska wiersze pisała”… Gospodarzem konkursu była jak zwykle Szkoła Podstawowa w Wilkowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III szkół podstawowych gminy Kętrzyn. Gościem konkursu była p. Anna Abramowicz Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn.  Zmagania konkursowe odbywały się w scenografii jak z wierszy Wandy Chotomskiej. Wszyscy przenieśli się do Bańkowic Mydlanych. Autorką scenografii była p. Jolanta Adamkowicz . Wesołą atmosferę wprowadziło pojawienie się tajemniczych postaci.

Czytaj więcej…

Dzieci z Wilkowa z wizytą u Świętego Mikołaja!

Tysiące migających światełek, ciepło kominka i słodki zapach świeżo upieczonych pierników-właśnie w takiej aurze mieszka Święty Mikołaj, którego 12 grudnia 2017r. odwiedziły dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Wilkowie.  Na powitanie maluchów z Wilkowa Św. Mikołaj wysłał swoje elfy, które wprowadziły dzieci w świat magii świąt, wyobraźni i zabawy.

Czytaj więcej…

Andrzejki

Dnia 24.11.17r nasza lokalna społeczność miała okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Punktualnie o godz. 15:00 odbyło się uroczyste otwarcie drogi dojazdowej do szkoły. Po przemówieniach powiatowych i gminnych władz, a także po wysłuchaniu pięknej recytacji w wykonaniu uczennicy kl. 5 Roksany Warmińskiej, dzieci przecięły wstęgę symbolizującą otwarcie drogi.

Czytaj więcej…

Sposób na jesienną nudę

Koniec listopada nie zachęca raczej do wychodzenia z domu. Szybko zapadający zmrok sprzyja lenistwu, jednak uczniowie klasy czwartej i piątej SP w Wilkowie potrafią sobie radzić z jesienną szarugą. 21 listopada odbyła się interesująca wycieczka do stolicy naszego województwa. Cel – polecieć w kosmos i dać upust energii. Młodzi poszukiwacze wiedzy odwiedzili wraz ze swymi wychowawczyniami, Jolantą Baranowską i Ewą Bałdyga olsztyńskie Planetarium, gdzie obejrzeli fascynującą projekcję pt. “Kosmiczny express”.

Czytaj więcej…

Wilkowo: Spotkanie z piosenką

16.11.2017r. w SP w Wilkowie odbyły się I Szkolne Spotkania z Piosenką Polską. Wykonawcy do występu przygotowywali się samodzielnie. Według upodobań dobierali repertuar i podkład muzyczny. Jury w składzie p.A.Czubaszek, A.Dyczkowska i D.Wiktorek miało trudny wybór.

Czytaj więcej…

Ślubowanie w Wilkowie

Dnia 27 października 2017 roku w  Szkole Podstawowej  w Wilkowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcą panią Katarzyną Nawrocką przygotowali program artystyczny . Każde z dzieci miało okazję do recytacji wiersza nie tylko przed bracią uczniowską, ale również przed rodzicami.

Czytaj więcej…

Święto Niepodległości w Wilkowie

14 listopada w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na apelu gościła inspektor oświaty Pani Anna Abramowicz.
Uczniowie SP i Gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym starali się uświadomić swoim rówieśnikom ile trudu kosztowało utrzymanie odzyskanej niepodległości, ofiar polskich dążeń niepodległościowych oraz cierpienia pokoleń Polaków.

Czytaj więcej…

Lekcja patriotyzmu w Wilkowie


Dnia 14 listopada Szkołę Podstawową w Wilkowie odwiedził pracownik Olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej pan Dawid Zagził, który poprowadził dla klas I-III niezwykłą lekcję historii pod hasłem „ Symbole narodowe- historia w kolorach”.Uczniowie klas młodszych dowiedzieli się o znaczeniu podstawowych symboli naszego państwa.

Czytaj więcej…

,,Dzień Nauczyciela’’ w Wilkowie

Dnia 13.10.2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na akademii gościła inspektor oświaty Pani Anna Abramowicz. Organizatorem uroczystości był Samorząd Szkolny. Apel rozpoczął Dyrektor Szkoły, który po przemówieniu wręczył nagrody dla wyróżniających się pracowników. Następnie uczniowie klas SP i Gimnazjum zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Czytaj więcej…

NASZ MAŁY ŚWIAT POSPRZĄTAMY!

Cała szkolna społeczność począwszy od najmłodszych pierwszoklasistów zaopatrzyła się w akcesoria pomocne w sprzątaniu pobliskich terenów, worki na śmieci oraz rękawiczki.

Czytaj więcej…

UCZNIOWIE Z WILKOWA NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM ” ŚWIĘTEJ WARMII”

Dnia 14 czerwca 2017r. uczniowie klasy II Gimnazjum i III SP z Wilkowa wraz ze swoimi opiekunami: proboszczem tutejszej parafii ks.Wjciechem Ciarkowskim oraz panią Eweliną Drabarz wybrali się na wycieczkę do Stoczka Klasztornego, a także Zespołu Pałacowego w Galinach. Stoczek Warmiński to malownicza wieś w gminie Kiwity, gdzie znajduje się kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z obrazem Matki Pokoju, który słynie z wielu łask. Obraz ten został ukoronowany przez samego Jana Pawła II w 1983r.

                                                                                                                                                             Czytaj więcej…

Festyn Rodzinny w Wilkowie

Zgodnie z kilkuletnią tradycją na początku czerwca w Zespole Szkół w Wilkowie odbył się festyn rodzinny przebiegający pod hasłem „Każde pokolenie ma swój”Zgodnie z hasłem każdy z uczestników festynu znalazł atrakcję dla siebie. A atrakcji była obfitość.                  Na najmłodszych czekał dmuchany zamek-zjeżdżalnia , trampolina, kolorowa wata cukrowa i malowanie twarzy w fantastyczne wzory oraz pani Marta Szmyd  przedstawicielka Wójta Gminy Kętrzyn, która życzyła dobrej zabawy i częstowała słodyczami.

                                                                                                                                                             Czytaj więcej…

Gminny konkurs piosenki anglojęzycznej szkół podstawowych oaz gimnazjalnych w Wilkowie
Dnia 18.05.2017r. w Zespole Szkół w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-językowe.
Głównym celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, a także popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej…

Wilkowo w krainie Warmisia
11 maja dzieci klas 0-III z ZS w Wilkowie wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Głównym celem było spotkanie z Szalonym Profesorem. Podczas spotkania pt: Ryzyk – Fizyk dzieci stały się świadkami niesamowitych pokazów z dziedziny chemii i fizyki. Doświadczenia i eksperymenty z udziałem rozmaitych cieczy i substancji poprowadził szalony naukowiec wraz z małymi ochotnikami. Wspólnie zrobiliśmy pastę do zębów dla słonia i doprowadziliśmy do wybuchu pomarańczowego wulkanu.

Czytaj więcej…

Szkolny konkurs muzyki anglojęzycznej
Dnia 10.05.2017r uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie zaprezentowali swoje talenty wokalno-językowe uczestnicząc w Szkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. W wydarzeniu tym wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Jury w składzie: pani Teresa Wereszczyńska, pani Dorota Wiktorek oraz
pani Joanna Szymanowska, oceniało muzykalność artystów, dokładność wykonawczą utworu, znajomość tekstu i melodii oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów.

Czytaj więcej…

„Witaj majowa jutrzenko”
8 maja 2017r w Zespole Szkół w Wilkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Zgromadzeni na apelu uczniowie i nauczyciele wysłuchali krótkiej lekcji historii i patriotyzmu.

Czytaj więcej…

Dzień Ziemi
Jak co roku w Zespole Szkół w Wilkowie obchodziliśmy Święto Ziemi, które wypada 22 kwietnia. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin, zwierząt możemy podziwiać już tylko na obrazkach, wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem działań człowieka.
Uczniowie klasy IV i VI szkoły podstawowej przedstawili montaż słowno – muzyczny w którym ukazali jak nieodpowiedzialne zachowanie człowieka niemal doprowadziło do wyginięcia rzadkiego gatunku drzewa.

Czytaj więcej…

Dzieci z Wilkowa w Leśnej Szkole
20 kwietnia wychowawczyni klasy II Anna Czubaszek zabrała dzieci na żywą lekcję przyrody do Nadleśnictwa Srokowo. Uczniowie mieli okazję uporządkować i poszerzyć dotychczasową wiedzę o lesie. Wzbogacili swoje słownictwo o nowe wyrazy związane z przyrodą. Wszystkie wiadomości w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom pani Irena Dziadoń. W Leśnej Szkole dzieci mogły poznać wszystkie gatunki drzew i roślin występujące w naszych lasach oraz warstwową budowę lasu.

Czytaj więcej…

„Nadchodź Wielkanocy”
12 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Wilkowie po raz kolejny odbył się uroczysty apel w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich scenografia – ogromne wielkanocne palmy, stół przykryty białym obrusem, na którym wśród kwiatów i pisanek siedział wielki zając. Autorką scenografii była pani Jolanta Adamkowicz. Na apelu zgromadziła się społeczność szkolna, pracownicy szkoły oraz niecodzienny gość Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz.

Czytaj więcej…

Nareszcie wiosna!
Chociaż zima w tym roku nie była zbyt mroźna, jednak wszyscy już mieliśmy jej serdecznie dosyć, dlatego pierwszy dzień wiosny stał się wspaniałą okazją do okazania naszej radości i zadowolenia z kończącej się ponurej, ciemnej i zimnej pory roku.
Już od rana 21 III 2017r. w Zespole Szkół w Wilkowie wrzało jak w ulu. Dzieci pięknie poubierane i radosne czekały na atrakcje zaplanowane na ten dzień. Pierwszą atrakcją był pokaz przygotowany metodą prezentacji przez kl.II gimnazjum wraz z ich wychowawcą p. Eweliną Drabarz i nauczycielką muzyki p. Dorotą Wiktorek pt. „Taniec jest lustrem, w którym możemy zobaczyć i poznać samego siebie”.

Czytaj więcej…

Gimnazjaliści w Wilkowie pięknie czytają
Jak co roku w bibliotece szkolnej w Wilkowie odbył się „Konkurs pięknego czytania”, tym razem swoimi zdolnościami popisywali się gimnazjaliści.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Wszyscy chętni uczniowie i uczennice mogli zaprezentować się przed swoimi polonistkami. Spośród wszystkich czytających tylko 3 osoby z każdej klasy mogły dostać się do finału.

Czytaj więcej…

Święto patrona
19 II przypada kolejna, pięćset trzydziesta czwarta, rocznica urodzin wielkiego, polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Z tego powodu w Zespole Szkół w Wilkowie obchodzono uroczyście święto patrona szkoły, gdyż nosi ona imię wielkiego Polaka.
Z okazji święta szkoły zorganizowany został uroczysty apel, podczas którego uczniowie kl. V i II przybliżyli szkolnej społeczności Zycie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika. Ród Koperników wywodzi się z małej śląskiej wsi o nazwie Koperniki. Już w XIV w. członkowie tego rodu przenieśli się do Krakowa i tam rozwijali działalność kupiecką. Ojciec Mikołaja Kopernika znalazł żonę w Toruniu.

Czytaj więcej…

Kocham babcię i dziadka
14.02.2017r. w szkole w Wilkowie odbył się „Mini koncert dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przedstawiły dziadkom tańce, piosenki i wiersze przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawców-A.Dyczkowskiej kl.0, J.Adamkowicz kl.I, A.Czubaszek kl.II, K.Nawrockiej kl.III. Tłumnie zgromadzeni goście ze łzami w oczach oklaskiwali występy swoich wnucząt. Na koniec koncertu babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek. Na pamiątkę wykonaliśmy wspólnie zdjęcia by zapamiętać takie chwile na dłużej.

Czytaj więcej…

Spędzanie czasu wolnego podczas ferii zimowych uczniów
6 lutego w pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Kętrzyna. Biblioteka Powiatowa w Kętrzynie chcąc uatrakcyjnić uczniom ferie zimowe zorganizowała ciekawe zajęcie pt. “Snujmy opowieści ze Story Cubes”.
Jest to gra kostkami z obrazkami mająca na celu doskonalenie pomysłowości i wyobraźni. Uczniowie z Wilkowa doskonale poradzili sobie w tej zabawie. Chłopcy wybierali tematykę sportową i fantastykę, dziewczęta baśnie i zwierzęta. Pani Sylwia Wąsowicz podziękowała uczniom częstując ich słodyczami.

Czytaj więcej…

Żywa lekcja w Wilkowie
19 stycznia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie mogli przeżyć „żywą lekcję muzyki”.
Tego dnia zagościł w naszej szkole duet profesjonalnych muzyków, który przedstawił niezwykły instrument strunowo-smyczkowy – altówkę. Uczniowie mogli porównać brzmienie i wygląd altówki z popularnymi skrzypcami, dowiedzieli się również z czego zrobiony jest smyczek. Altowiolista zaprezentował kilka pięknych utworów na altówkę solo oraz w duecie z gitarą klasyczną repertuaru Antonio Vivaldiego, Nicolo Paganiniego jak również Johanna Hummela. Artyści zaangażowali także publiczność, przygotowując różne zagadki muzyczne.

Czytaj więcej…

Wigilia u Boryny
Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, ale także chwile refleksji i wspomnień minionych czasów. W tym roku w Zespole Szkół w Wilkowie apel wigilijny został przygotowany w prawdziwie starym stylu. Aktorzy – uczniowie gimnazjum – przenieśli publiczność do epoki Reymonta by mogła zagościć na wieczerzy wigilijnej w lipieckiej chacie Boryny.
Tradycyjnie przygotowania do najważniejszej wieczerzy w roku rozpoczęły kobiety. Sprzątanie chałupy, pieczenie placków i chleba, strojenie świętego obrazu.

Czytaj więcej…

„Historia ukryta w Legendach”
Pod takim hasłem odbył się już XII Gminny Konkurs Czytelniczy. Miejscem konkursu był jak co roku Zespół Szkół w Wilkowie. Organizatorem konkursu byli nauczyciele zespołu edukacji wczesnoszkolnej tutejszej szkoły.
Na konkurs przybyli uczniowie klas II i III szkół podstawowych gminy Kętrzyn. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę w zakresie znajomości treści wybranych legend polskich.

Czytaj więcej…

Ekologiczny pomysł na święta
Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Wiele osób kupuje dekoracje świąteczne. Są również tacy, którzy samodzielnie je wykonują. W tej drugiej grupie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie. W tutejszej szkole od wielu lat prowadzona jest zbiórka makulatury z inicjatywy pani Mirony Charkot opiekunki SKO.

Czytaj więcej…

Bankowy zawrót głowy
SKO-wicze z Wilkowa lubią odwiedzać bank PKO BP S.A, w którym mają swoje konta. Będąc w banku zgłębiają swoją wiedzę ekonomiczną. Podczas ostatnich odwiedzin, pracujac w grupach rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz zadania dotyczące oszczędzania. Wilkowscy SKO-wicze potrafią też blogować.

Czytaj więcej…

Wilkowskie andrzejki
W szkole w Wilkowie już po raz kolejny zespół klas 0-III zorganizował „Andrzejki pokoleń”. Na zabawę byli zaproszeni zarówno i ci młodsi, i ci starsi, babcie, wujkowie i znajomi z okolicznych miejscowości. Inwencja gości w przebraniach była twórcza. Pojawiły się czarownice, wampiry, ale także księżniczki i tygryski.

Czytaj więcej…

Biblioterapia dla najmłodszych
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zorganizowała zajęcia biblioterapeutyczne na temat przemijania i umierania pt. ” Jesień liścia Jasia”. Zajęcia przeznaczone były dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Z wielka ochotą skorzystała z tego klasa III SP z Wilkowa wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Nawrocką i bibliotekarką panią Teresą Wereszczyńską.

Czytaj więcej…

Żywa lekcja patriotyzmu w „Mieście Ruin”
Dnia 14 listopada gimnazjaliści z ZS w Wilkowie wraz z opiekunkami p. Elżbietą Ślązak i Ewą Bogacz, udali się na patriotyczną wycieczkę do stolicy. Celem wyjazdu było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mieli okazję znaleźć się w Warszawie z 1944 roku.

Czytaj więcej…

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”
10 listopada w Zespole Szkół w Wilkowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas IV-VI SP i Gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny, którego mottem były słowa Cypriana Kamila Norwida. Nad uroczystością opiekę sprawowały panie Elżbieta Ślązak oraz Dorota Wiktorek.

Czytaj więcej…

SKO- wiczem warto być!
Wie o tym każdy, kto z oszczędzaniem przygodę przeżył. SKO w naszej wilkowskiej szkole istnieje od 1952roku. Obecnie jest to nowoczesne SKO, gdyż każde dziecko ma swoje konto w banku PKO BP S.A. Dzieci logują się do kont sprawdzając stan swoich środków. Umieszczają je w wirtualnych skarbonkach. Jest to dla nich świetna sprawa: oszczędzanie, nauka oraz zabawa.

Czytaj więcej…

Dzień postaci z bajek
Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Czytaj więcej…

Święto pierwszaków z Wilkowa
Każdy uczeń pierwszej klasy oczekuje na ślubowanie. Tej ważnej chwili doczekały się pierwszaki z Wilkowa. W dniu 3 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Wilkowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Odświętnie ubrane pierwszaki przybyły na uroczystość wraz z Panią Jesienią.

Czytaj więcej…

Święto dyni w ZS w Wilkowie
Dnia 28 października 2016r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Święto Dyni. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowej żywności. Uczniowie mogli się dowiedzieć skąd przybyła do nas dynia oraz jak cennym i zdrowym jest warzywem.

Czytaj więcej…

W Wilkowie „Uwalniamy książki”
Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Dlatego też odbył się w szkole w Wilkowie apel poświęcony książkom, propagujący czytelnictwo. Co to znaczy lubić dobrą literaturę wiedzą już uczniowie od najmłodszych lat. Klasa zerowa pod opieką pani Anny Dyczkowskiej zaśpiewała piosenkę o książeczce. Następnie uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Nawrocką pokazali przedstawienie o postaciach z bajek, którym przydarzały się różne perypetie.

Czytaj więcej…

Leśna lekcja
Dnia 18 października 2016r Klasa IV Szkoły Podstawowej w Wilkowie, wraz z wychowawcą Jolantą Baranowską udała się na edukacyjną wycieczkę do Nadleśnictwa Mrągowo. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Panią leśniczy Wiesławę Pręcikowską.
Idąc ścieżką przez las dzieci zbierały różne nasiona, które później miały za zadanie rozpoznać. Następnie w “Leśnej Klasie” zostały podzielone na grupy i losowały pytania przygotowane przez Panią Pręcikowską, na które odpowiedziały bezbłędnie. Otrzymały nagrody w postaci odblasków. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość spróbowania jak smakuje cukier brzozowy.

Czytaj więcej…

Leśna lekcja
27 września uczniowie gimnazjum ZS w Wilkowie,wraz z opiekunkami p. Teresą Wereszczyńską i p. Ewą Bogacz udali się na edukacyjną wycieczkę do stolicy naszego województwa. Pierwszym punktem wyjazdu był Olsztyński Zamek, gdzie zorganizowana jest stała wystawa „ Mikołaj Kopernik- mieszkaniec zamku”.
Na zamkowym dziedzińcu przywitała wszystkich przewodniczka, następnie zaprosiła do zamkowych korytarzy i przeprowadziła multimedlialną lekcję na temat życia wielkiego astrnoma. I chociaż nasi uczniowie znają życiorys swojego patrona, to mogli wzbogacić swoją wiedzę o wiele ciekawych informacji z życia Kopernika. Po lekcji udaliśmy się na zwiedzanie komnat.

Czytaj więcej…

Integracyjna wycieczka do Zlatych Hor w Republice Czeskiej
W dniach 2.06 – 9.06.2016r. zorganizowane zostało spotkanie integracyjne młodzieży z Zespołu Szkół w Wilkowie im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 3 im . Marii Zientary – Malewskiej w Kętrzynie w miejscowości Zlate Hory w Czechach.
Przygoda rozpoczęła się spotkaniem na stacji PKP w Kętrzynie, gdzie uczestnicy z wielkim bagażem i dobrym humorem oczekiwali na przyjazd pociągu, którym udali się do Wrocławia. Po ekscytującej podróży koleją młodzież pojechała autokarem czeskim do miejsca zakwaterowania w Zlatych Horach, w ośrodku narciarskim Ski Pricna.

Czytaj więcej…

„I wszystko gra”- festyn rodzinno-sportowy w Wilkowie
Dzień 11.06.2016r. był dniem niezwykłym dla uczniów Zespołu Szkół w Wilkowie i społeczności miejscowości Pręgowo, Wilkowo, Stachowizna, Bezławki, Łazdoje i Rydwągi, gdyż tego dnia odbyła się niezwykła impreza zorganizowana przez nauczycieli Zespołu Szkół w Wilkowie, klub sportowy ,,Wilczek’’ Wilkowo i Sołectwo Wilkowo. Tego dnia mieszkańcy bawili się na festynie rodzinnym i jednocześnie dopingowali zawodniczkom na turnieju piłki siatkowej.
Imprezę otworzyli pan Jarosław Charkot- dyrektor szkoły i trener Edward Szudzich. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski i wicestarosta kętrzyński Michał Krasiński.

Czytaj więcej…

Uczniowie z Wilkowa najlepsi w województwie z wiedzy ekonomicznej
Nasi SKO-wicze z klasy szóstej: Patrycja Harkot, Jakub Lemieszek i Kornelia Kuberska zajęli 1 miejsce drużynowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Pokonali sześć szkół w finale tegoż konkursu. W ciągu 60 minut rozwiązywali testy z wiedzy ekonomicznej. Indywidualnie Kuba L. zajął pierwsze miejsce, a Patrycja H. drugie.

Czytaj więcej…

Symbole narodowe na przełomie wieków
06 maja 2016r. w Zespole Szkół w Wilkowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „Symbole narodowe na przełomie wieków”, który nawiązywał do obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs wiedzy o symbolach przeprowadzony został w klasach IV-VI SP i I-III Gimnazjum.
W kategorii klas szkoły podstawowej I miejsce zajął Damian Ptak z kl. IV, a w kategorii gimnazjum- I miejsce przypadło Maksymilianowi Werbanowskiemu z kl. III.
Natomiast w klasach I-III SP uczniowie mieli możliwość wykazać się talentem plastycznym oraz wokalnym. Najmłodsi m.in. wykonali piękne prace przedstawiające godło Polski oraz stanęli do wokalnej rywalizowali na najpiękniejsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej…