Dziewczęta z Wilkowa w finale wojewódzkim!

10 kwietnia w Dobrym Mieście odbyły się półfinały mistrzostw województwa w halowej piłce nożnej szkół podstawowych dziewcząt.

W turnieju do lat 13 /klasy IV-VI/ pierwsze miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Awans do finału po zwycięstwach z Dobrym Miastem 11:0, z Drogoszami 2:1 i remisie z drugą szkołą z Dobrego Miasta 2:2.

Nasze Mistrzynie Powiatu!!!

Nasze uczennice z klas V-VI-VII zdobyły mistrzostwo powiatu kętrzyńskiego w piłce nożnej halowej. W sali sportowej w Korszach zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając drużyny ze szkół podstawowych z Drogosz, Korsz i Reszla.

11 grudnia w sali sportowej w Wilkowie odbył się gminny turniej piłki nożnej halowej. W zawodach uczestniczyli najmłodsi uczniowie z naszej gminy. Drużyny składały się z chłopców z klas II-IV i dziewcząt, które mogły być dwa lata starsze.

W zawodach ważna była możliwość rywalizacji na parkiecie z uczniami z innych szkół. Była możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami piłkarskimi. Nie stworzono natomiast końcowej tabeli wyników. Do wszystkich z upominkami przyszedł Mikołaj i Wójt naszej gminy Pan Paweł Bobrowski.

14 września na dwóch boiskach stadionu gminnego w Łazdojach odbyły się pierwsze zawody sportowe w roku szkolnym 2023/2024.

68 dziewcząt i chłopców rywalizowało o przepustkę do szczebla powiatowego turnieju piłkarskiego ,,Moje boisko Orlik”.

Dziewczęta z Wilkowa w finale wojewódzkim!!!

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie pomyślnie przeszły czwarty etap eliminacji i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej w kategorii do lat 13.

Uczennice klas VII-VIII –III gim. zdobyły w sali sportowej w Wilkowie Mistrzostwo Powiatu w koszykówce w kategorii 2003-2005.W turnieju finałowym pokonały drużyny z Korsz i Kętrzyna – Gimnazjum Nr 3 przy LO i awansowały do szczebla rejonowego.W rozegranym w Lidzbarku Warmińskim turnieju rejonowym zajęły II miejsce i uzyskały kolejny awans tym razem do półfinałów wojewódzkich.

Od marca tego roku 15 uczniów z kl.II-III SP w Wilkowie bierze udział w projekcie „Umiem pływać”. Do tej pory odbyło się zaledwie kilka lekcji na basenie. Pomimo to troje uczniów: Amelia Fydrych, Bartłomiej Brzostek i Mikołaj Pigocki 15.05.2017r wzięło udział na krytej pływalni PCSTiR w Kętrzynie w Powiatowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych klas I-III o Puchar Starosty Kętrzyńskiego. W zawodach brali udział również uczniowie z kętrzyńskich szkół, a także z SP w Nakomiadach.

26 kwietnia na boisku szkolnym w Biedaszkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w wielobojach lekkoatletycznych. Wystartowało 90 uczniów!!! Konkurencje czwórboju lekkoatletycznego wygrały dziewczęta i chłopcy z Wilkowa. Najlepszymi zespołami w trójboju lekkoatletycznym zostały dziewczęta i chłopcy z Kruszewca. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Gminę Kętrzyn w zawodach powiatowych. Indywidualnie w zawodach czwórbojowych zwyciężyli Julia Bach z Wilkowa i Maciej Szmyd z Kruszewca. Jest to niespodzianka, bo są oni dopiero piątoklasistami.

15 marca w Wilkowie odbyły się V mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do 10 lat. W turnieju uczestniczyli reprezentanci 3 szkół podstawowych. Warcabiści pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani i rozegrano wiele partii na bardzo wysokim poziomie.

50 uczniów Gminy Kętrzyn wystartowało w 17 pływackich gminnych zawodach.
Czworo uczniów obroniło zeszłoroczne tytuły.

Czy Kopernik lubił sport? Tego nie wiemy. Ale, że dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie sport jest bardzo ważny to jest pewnik! Dlatego podczas Święta Szkoły odbyły się turnieje sportowe w ulubionych dyscyplinach wilkowskich dzieci. Dziewczęta zagrały w piłkę ręczną a chłopcy w halową piłkę nożną. Do rozgrywek zostały zaproszone dziewczynki i chłopcy trenujący te dyscypliny w SP Reszel i SP 5 Kętrzyn. Udział tych drużyn gwarantował najwyższy poziom turnieju w skali powiatowej. Był dużo wyższy, niż podczas jesiennych rozgrywek powiatowych.

W sali sportowej w Wilkowie odbyły się pierwsze w roku 2017 gminne szkolne zawody sportowe. W zawodach halowej piłki nożnej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie, przed uczniami z Biedaszek, Kruszewca i Nakomiad.
Zwycięską drużynę reprezentowali Kacper Harkot, Marcin Książek, Gabriel Kajak, Łukasz Ogłodziński, Dominik Werbanowski, Damian Ptak, Kacper Kasprzak i Tomek Makarewicz.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie zajęły 3 miejsce w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej i niestety nie awansowały do finałów. Jednak III miejsce w jednym z trzech półfinałów jest równoznaczne z miejscem 7-9 w województwie, co jest dużym sukcesem drużyny z małej szkoły. Przejście czterech etapów rozgrywek z wynikiem 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki na długo pozostanie w pamięci dziewcząt.

Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w piłce nożnej halowej pokazały, że również w tej dyscyplinie dziewczynki z Wilkowa nie mają sobie równych.
W Garbnie 8 grudnia spotkały się 4 drużyny. Oprócz zespołu z Wilkowa udział wzięły drużyny z Korsz, Kruszewca oraz z Windy. Pierwszy mecz dziewczyny z popularnego „Wilczka” pokonały gładko 4:0 koleżanki z Kruszewca po 4 bramkach Pauli Staniszewskiej (wszystkie asysty Darii Książek).

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej, które odbyły się w Bartoszycach. Młode piłkarki ręczne spisały się super i awansowały do półfinałów wojewódzkich.
W meczu decydującym o awansie pokonał SP 5 Kętrzyn 12:4. Natomiast w meczu o I miejscu przegrały z SP 1 Bartoszyce 11:12 po „szalonym meczu”.

W dniach 29-30 listopada w sali sportowej w Wilkowie miały odbyć się turnieje chłopców i dziewcząt o mistrzostwo Powiatu Kętrzyn w koszykówce. Jednak w zawodach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji odbył się tylko jeden mecz!

22 listopada w sali sportowej w Wilkowie odbyły się mistrzostwa Gminy Kętrzyn szkół podstawowych w koszykówce. I miejsca zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowie.

4 listopada w sali sportowej w Wilkowie odbył się finał powiatowy w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. W turnieju wzięły udział 2 zespoły reprezentujące Gminę Kętrzyn i Gminę Korsze.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie zostały mistrzyniami, a chłopcy z Wilkowa wicemistrzami powiatu kętrzyńskiego w piłce ręcznej!
Chłopcy z Wilkowa w sali sportowej MOSiR w Kętrzynie wysoko pokonali reprezentantów Srokowa i Korsz i równie wysoko przegrali z uczniami SP4Kętrzyn trenującymi w klasie sportowej-piłka ręczna. Drugie miejsce dało awans do rozgrywek rejonowych.