Nasi SKO-wicze z klasy szóstej: Patrycja Harkot, Jakub Lemieszek i Kornelia Kuberska zajęli 1 miejsce drużynowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Pokonali sześć szkół w finale tegoż konkursu. W ciągu 60 minut rozwiązywali testy z wiedzy ekonomicznej. Indywidualnie Kuba L. zajął pierwsze miejsce, a Patrycja H. drugie.
Na teście musieli między innymi:
– rozwinąć skróty: WIG, BGK itp.
– napisać jaki kraj w Europie jako pierwszy wprowadził banknoty;
– podać jaką postać miał pieniądz w Babilonie;
– wyjaśnić pojęcia takie jak: hossa, aktywa,obligacje, aprecjacja itp.
– wiedzieć kto jest Ministrem Finansów, Ministrem Skarbu Państwa, Prezesem NBP itp.
– wykazać się znajomością walut: Brazylii, Węgier, Japonii, Rosji itd.
– rozwiązać zadania matematyczne dotyczące finansów.

Podczas, gdy komisja – pani dyrektor banku Marzenna Gomulińska oraz p.kierownik Grażyna Dombrowa sprawdzały testy, uczestnicy konkursu pojechali na wycieczkę do Świętej Lipki na koncert organowy. Po powrocie zjedli obiad i z dreszczykiem emocji oczekiwali na ogłoszenie wyników. Okazało się, że za rok ponownie spotykamy się w Wilkowie. Otóż, zgodnie z regulaminem ta szkoła, która wygrywa jest organizatorem kolejnej edycji konkursu.

Głównym sponsorem konkursu był bank PKO BP S.A. Dziękujemy również pozostałym sponsorom:Wójtowi Gminy Kętrzyn panu Pawłowi Bobrowskiemu; właścielowi Piekarni ,,Mistrza Jana” panu Janowi Nowakowi; właścicielowi apteki Remedium w Kętrzynie; właścielom sklepu ,,U Adama” państwu Agnieszce i Adamowi Wieczorkom ; właścielom Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego w Wilkowie państwu Anecie i Robertowi Dacko; właścicielowi sklepu ogrodniczego Ryszardowi Obolewiczowi; właścielom sklepu ,,Logos” państwu Kamińskim.
Więcej wiadomości na naszym blogu:

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/banknot/1-miejsce-w-konkursie-wojewodzkim

Uczniów do konkursu przygotowywała opiekunka SKO SP w Wilkowie.
[huge_it_slider id=”35″]