06 maja 2016r. w Zespole Szkół w Wilkowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „Symbole narodowe na przełomie wieków”, który nawiązywał do obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs wiedzy o symbolach przeprowadzony został w klasach IV-VI SP i I-III Gimnazjum.
W kategorii klas szkoły podstawowej I miejsce zajął Damian Ptak z kl. IV, a w kategorii gimnazjum- I miejsce przypadło Maksymilianowi Werbanowskiemu z kl. III.
Natomiast w klasach I-III SP uczniowie mieli możliwość wykazać się talentem plastycznym oraz wokalnym. Najmłodsi m.in. wykonali piękne prace przedstawiające godło Polski oraz stanęli do wokalnej rywalizowali na najpiękniejsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:

I miejsce – Maciej Dudka kl. I
II miejsce – Amelia Fydrych kl. II
III miejsce – Jakub Janus kl.I

Najpiękniej zaśpiewali hymn narodowy uczniowie klasy I- Kinga Bach i Kornel Kajak. Uczniowie Ci zaimponowali wszystkim nie tylko doskonałą znajomością tekstu oraz melodii, ale także godną pochwały postawą w trakcie wykonywania hymnu.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!
Na zakończenie uczniowie szkoły utworzyli „żywą flagę”, potwierdzając w ten sposób nasze przywiązanie do symboli narodowych oraz uczczenie Święta Flagi obchodzonego 2 maja od 2004 roku.

Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Ewelina Drabarz oraz Anna Czubaszek.
Dziękujemy ks. Wojciechowi Ciarkowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu konkursu plastycznego oraz wokalnego.

W tym roku obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum Zespołu Szkół w Wilkowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie pt. ‘Symbole narodowe na przełomie wieków”.

[huge_it_slider id=”34″]