Chociaż zima w tym roku nie była zbyt mroźna, jednak wszyscy już mieliśmy jej serdecznie dosyć, dlatego pierwszy dzień wiosny stał się wspaniałą okazją do okazania naszej radości i zadowolenia z kończącej się ponurej, ciemnej i zimnej pory roku.
Już od rana 21 III 2017r. w Zespole Szkół w Wilkowie wrzało jak w ulu. Dzieci pięknie poubierane i radosne czekały na atrakcje zaplanowane na ten dzień. Pierwszą atrakcją był pokaz przygotowany metodą prezentacji przez kl.II gimnazjum wraz z ich wychowawcą p. Eweliną Drabarz i nauczycielką muzyki p. Dorotą Wiktorek pt. „Taniec jest lustrem, w którym możemy zobaczyć i poznać samego siebie”.

Prezentacja ta przybliżyła młodzieży i dzieciom tańce ludowe różnych regionów naszego kraju. Ale prawdziwa „bomba” wybuchła na samym początku pokazu, gdy uczniowie ubrani w mazurskie stroje ludowe, brawurowo odtańczyli prawdziwego poloneza z figurami. Koledzy, koleżanki i nauczyciele byli zachwyceni i zaskoczeni odwagą i wprawą młodych tancerzy. Następnie gimnazjaliści przedstawili w różnej formie najważniejsze tańce ludowe i stroje charakterystyczne dla regionu Wielkopolski- kujawiak, Małopolski – krakowiak, Mazowsza- mazurek oraz oberek. Na koniec na prośbę publiczności odtańczony został jeszcze raz polonez. Brawom i owacjom nie było końca.

Następnym punktem programu był konkurs recytatorski rozgrywany w tym dniu już od wielu lat. Uczestnicy konkursu z zaangażowaniem i pełnią emocji recytowali pięknie utwory znanych poetów. W kategorii kl. I-III zwycięzcami okazali się: Natalka Massalska, Sebastian Książek kl. IV-VI Roksana Warmińska i Maja Wiktorek, w kategorii gimnazjum Pola Siemaszko i Paulina Szerszeń. Ci uczestnicy będą reprezentowali naszą szkołę na dalszych etapach konkursu.

Kolejnym punktem tego dnia był mecz siatkówki rozegrany między drużynami uczniów i nauczycieli. Mecz był bardzo zacięty. Zwyciężyła jednak młodość chociaż nauczyciele walczyli z poświęceniem i łatwo się nie poddali. Później też odbywały się rozgrywki w siatkówkę chłopcy kontra dziewczęta i wygrały (hura!) dziewczęta.

Po zabawach sportowych uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci (chociaż zmęczeni) rozjechali się do domów.
[huge_it_slider id=”6″]