W dniach 23.04 – 27.04. 2018 Szkoła Podstawowa w Wilkowie obchodziła „Tydzień Ziemi”. Skąd taki pomysł? Otóż przedstawiciele samorządu szkolnego zgodnie przyznali, że jeden dzień na obchody święta naszej planety to zdecydowanie za mało. Poniedziałek zatem został ogłoszony „Dniem Natury”. Obowiązywał kolor zielony – wszyscy uczniowie ubrani w odcienie tej barwy byli zwolnieni z pytania oraz kartkówek. I tak przez cały tydzień królował inny kolor. 23.04 odbyła się loteria fantowa. Wygrywał każdy los. Chętnych nie brakowało, a dochód z loterii został przeznaczony dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Pudwągach.
   Tego dnia także zostały przeprowadzone wybory na najsympatyczniejszych koleżankę i kolegę z poszczególnych klas. Na zwycięzców nagroda czekała we wtorek; w „Dniu Słońca” opatrzonym kolorem żółtym pojechali oni na wycieczkę do Rynu – ekologiczną ścieżkę edukacyjną. We wtorek również przedstawiciele samorządu rozdawali w szkole plakietki „Uśmiechnij się”.
   25.04 w środę obowiązywały stroje brązowe. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej zmagali się w konkursie na plakat: „Przyroda – moja miłość”, a starsi popisywali się wiedzą w quizie ekologicznym. Na najlepszych czekały nagrody.
   Czwartek przebiegał pod hasłem „Dzień ekologa”, obowiązywał kolor niebieski. Chętni uczniowie przynieśli do swoich klas kwiaty doniczkowe. Cel? Upiększenie sal lekcyjnych oraz rozwijanie umiejętności pielęgnowania wewnętrznych, wspólnych ogródków.
   Ostatni dzień szkolnego „Tygodnia Ziemi” był bardzo bogaty w wydarzenia. Wszyscy uczniowie udali się by posprzątać okolice szkoły. Odwiedziła nas także pani pielęgniarka by przeprowadzić pogadanki na temat zdrowia, a zwłaszcza witamin i ich roli w organiźmie człowieka, bo 27.04 to „Dzień Zdrowia” obchodzony w naszej szkole pod kolorem pomarańczowym. Tego dnia odbył się również apel, na którym rozstrzygnięto konkursy na najciekawszy strój ekologiczny oraz hasło związane z ta tematyką . Wygrała klasa czwarta prezentując kreację eko-piłakrza,  a hasło klasy II SP pokonało pozostałe:
” Od zagłady Świat ratuje ten, kto śmieci segreguje!”
   Zwieńczeniem „Tygodnia Ziemi” była ekologiczna dyskoteka. Każdy, chcący w niej wziąć udział, przyniósł puszkę karmy dla zwierzaków ze schroniska.
   To był bardzo pracowity, ale zarazem satysfakcjonujący czas. Nad całością projektu czuwały opiekunki samorządu szkolnego, panie Ewa Bałdyga i Jolanta Baranowska.