W dniach 2.06 – 9.06.2016r. zorganizowane zostało spotkanie integracyjne młodzieży z Zespołu Szkół w Wilkowie im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 3 im . Marii Zientary – Malewskiej w Kętrzynie w miejscowości Zlate Hory w Czechach.

Przygoda rozpoczęła się spotkaniem na stacji PKP w Kętrzynie, gdzie uczestnicy z wielkim bagażem i dobrym humorem oczekiwali na przyjazd pociągu, którym udali się do Wrocławia. Po ekscytującej podróży koleją młodzież pojechała autokarem czeskim do miejsca zakwaterowania w Zlatych Horach, w ośrodku narciarskim Ski Pricna.

Pierwszego dnia pobytu, w piątek, zorganizowano wyjście do centrum Zlatych Hor, gdzie uczestnicy wycieczki zwiedzili miejscowe muzeum, zapoznając się z historią, tradycjami i kulturą regionu. Wieczorem grupa chętnych piechurów wyruszyła na nocną drogę krzyżową po górskim szlaku. Drugiego dnia pobytu, w sobotę, młodzież zdobyła szczyt okolic Zlatych Hor, Biskupią Kopę. Odbyła się również wycieczka autokarowa po okolicy, gdzie można było obejrzeć miejscowości sanatoryjne. Trzeciego dnia, w niedzielę o 4.00 rano grupa udała się do stolicy Czech, Pragi. Uczestnicy zwiedzając miasto zachwyceni byli jego niepowtarzalnym urokiem.

Czwarty dzień pobytu, poniedziałek był dniem zwiedzania jaskiń Na Pomezi i Na Szpiczaku.
W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Wielkie Mchowe Jeziorko i historyczną restaurację w miejscowości Rejviz. Następnego dnia, we wtorek, odbyła się wycieczka do zamku Bruntal, gdzie uczestnicy zwiedzili cudowne, historyczne komnaty, w których dawno temu żyli włodarze miasta.Następnie młodzież udała się do Zlatorudnych Młynów. Atrakcją wycieczki było płukanie złota. W środę zorganizowano wycieczkę do Arboretum Makczu Pikczu utworzonym na wysypisku śmieci. Młodzież zakupiła na pamiatkę oryginalne rośliny. Później grupa wyruszyła do Pradziedowej Galerii w Karlowej Studzience. Na miejscu młodzież obejrzała wspaniałe rzeźby z drewna, bawiła się na placu zabaw, korzystała z plenerowej siłowni.
Wyjazd był może trochę męczący, gdyż uczniowie pokonywali pieszo wiele kilometrów, ale z uśmiechnietymi twarzami, z bagażem nowych doświadczeń oraz nowymi przyjaciółmi powracali do domów.

Opiekunami wycieczki były nauczycielki obu szkół – Jolanta Baranowska, Ewa Bogacz i Iwona Adamczyk.
Młodzież szkolna oraz opiekunowie serdecznie dziękują za wsparcie finansowe Krzysztofowi Plewni.

[huge_it_slider id=”30″]