Dzień 11.06.2016r. był dniem niezwykłym dla uczniów Zespołu Szkół w Wilkowie i społeczności miejscowości Pręgowo, Wilkowo, Stachowizna, Bezławki, Łazdoje i Rydwągi, gdyż tego dnia odbyła się niezwykła impreza zorganizowana przez nauczycieli Zespołu Szkół w Wilkowie, klub sportowy ,,Wilczek’’ Wilkowo i Sołectwo Wilkowo. Tego dnia mieszkańcy bawili się na festynie rodzinnym i jednocześnie dopingowali zawodniczkom na turnieju piłki siatkowej.
Imprezę otworzyli pan Jarosław Charkot- dyrektor szkoły i trener Edward Szudzich. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski i wicestarosta kętrzyński Michał Krasiński.

Po oficjalnej części rozpoczęła się wspaniała zabawa, ponieważ na ten dzień przygotowano wiele atrakcji. Dzieci mogły za darmo korzystać z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, skakać na trampolinie, zajadać się darmowymi lodami, słodyczami, ciastem, napojami, jabłkami oraz kiełbaskami. Ich twarze mogły być pomalowane w niezwykłe fantazyjne wzory i cała szkoła zaroiła się batmanami, piratami, śnieżynkami, motylkami itp. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z loterii fantowej, napić się kawy lub herbaty w kawiarni lub za przysłowiowy „grosik”nabyć na aukcji prace plastyczne swoich pociech. Niestety ze względu na kapryśną pogodę scena i występy estradowe musiały się odbyć pod dachem, czyli na szkolnym holu a występy były naprawdę niezwykłe. Jako pierwsi wystąpili mieszkańcy Pręgowa z przedstawieniem słynnej „Balladyny”. Okazało się, że występy dorosłych i młodzieży z tej niewielkiej wsi wzbudziły sensację. Brawurowa gra aktorów, piękne stroje i niezwykłe zaangażowanie wzbudziły euforię i zachwyt widzów. W międzyczasie na widowni pojawił się sensacyjny gość, czyli Pani Wicemarszałek Senatu RP pani Maria Koc, która z zainteresowaniem i uśmiechem obejrzała występy i pozdrowiła wszystkich bardzo serdecznie nie kryjąc zachwytu nad urodą naszych terenów i zaangażowaniem mieszkańców w pracę społeczną. Później wystąpiła wychowanka p. Kolendy Aleksandra Jeznach, która niezwykle mocnym i pięknym głosem, ukrytym w kruchym i drobnym ciele, zaśpiewała kilka przebojów. Następnie na scenie prezentowali się uczniowie wilkowskiej szkoły, którzy na ten dzień przygotowali pokazy teatralne, taneczne i wokalne gorąco oklaskiwane przez rodziny i znajomych. Drużyny Tatusiów i Mamuś zmierzyły się w turnieju „Familiada” i wykazały się dużą wiedzą w dziedzinie naczyń kuchennych, zakupu ryb, itp. Zwyciężyły Mamusie, które w nagrodę dostały uścisk dłoni dyrektora i garść słodyczy oraz podziw i uznanie sąsiadów i znajomych. Jednak nie tylko zabawą i uśmiechem żyje człowiek, czasem zdarzają się sytuacje przykre i nieprzewidywalne jak np. wypadki na rowerze. I tu również pomocni okazali się uczniowie, którzy z dużą fachowością i sprawnością przeprowadzili pokaz udzielania pomocy przedmedycznej (pacjenci przeżyli). Ostatnim punktem obfitującego w atrakcje dnia był pokaz rolkarzy z klubu „Blue Bear” prowadzonego przez pana Pruszyńskiego. Pokaz był niezwykły a młodzi rolkarze fantastyczni i profesjonalni. Ich tricki wykonywane z zawrotną prędkością porywały widzów i zmuszały wręcz do oklasków.
Ten dzień był długi, radosny i męczący. Dzieci umorusane lodami i watą cukrową, zmęczone i uśmiechnięte, rękami obolałymi od oklasków rozeszły się do domów.
[huge_it_slider id=”33″]