Pod takim hasłem odbył się już XII Gminny Konkurs Czytelniczy. Miejscem konkursu był jak co roku Zespół Szkół w Wilkowie. Organizatorem konkursu byli nauczyciele zespołu edukacji wczesnoszkolnej tutejszej szkoły.
Na konkurs przybyli uczniowie klas II i III szkół podstawowych gminy Kętrzyn. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę w zakresie znajomości treści wybranych legend polskich. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: pani Anna Abramowicz- Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, pani Lilla Duczek, pani Dorota Jabłońska i pani Ewa Bielińska- nauczycielki szkół podstawowych gminy Kętrzyn. Atrakcją konkursu były postacie z legend, w które wcieliły się organizatorki konkursu: pani Anna Czubaszek- w Orła Białego, pani Jolanta Adamkowicz- w królową Kingę oraz pani Katarzyna Nawrocka- w króla Bolesława Wstydliwego.

Konkurs odbył się w scenografii ukazującej dawne czasy. Autorką scenografii była pani Jolanta Adamkowicz. Po długich zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców. Zarówno w kategorii klas II jak i III zwyciężyli uczniowie SP w Kruszewcu.
Skład zespołów zajmujących I miejsce w XII Gminnym Konkursie Czytelniczym:

kl. II – Hubert Roksela

– Krzysztof Wójtowicz

kl. III – Aleksandra Mańkowska

– Michał Kolesiński

Wszyscy uczestnicy konkursu zakończyli dzień słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorki konkursu. W czasie poczęstunku dominowała już atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy o legendach polskich oraz dziękujemy za wspólną zabawę. Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Wilkowie serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród uczestnikom konkursu.

Na kolejne zmagania konkursowe zapraszamy za rok.