Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Wiele osób kupuje dekoracje świąteczne. Są również tacy, którzy samodzielnie je wykonują. W tej drugiej grupie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie. W tutejszej szkole od wielu lat prowadzona jest zbiórka makulatury z inicjatywy pani Mirony Charkot opiekunki SKO.
Postanowiono wykorzystać zgromadzone stare gazety do wykonania ekologicznej choinki. Uczniowie z entuzjazmem włączyli się do akcji pod hasłem „Kiedy gazet zbierzesz góry, zrób choinkę z makulatury”. Najpierw dzieci gniotły gazetowe kule, które zostały umieszczone na ogromnym stożku. Tak powstała dwumetrowa choinka. Makulaturowa choinka została ozłocona i umieszczona na korytarzu szkolnym.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była pani Jolanta Adamkowicz nauczycielka Zespołu Szkół w Wilkowie. Choinka cieszy oczy społeczności szkolnej jak również rodziców i gości odwiedzających szkołę. Dzięki wspólnej akcji uratowano może niejedno drzewko świerkowe, a działanie przyniosło ogromną satysfakcję.

[huge_it_slider id=”14″]