Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Klasa II ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie dołączyła również do grona dzieci, które obchodzą to święto. 04 listopada był tym wyjątkowym dniem, w którym uczniowie klasy II i wychowawczyni przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa.

Dzieci opowiadały treść ulubionych bajek, prezentowały przyniesione
z domu rekwizyty, odgadywały zagadki. Na ten dzień zaplanowane były również przeróżne konkursy dla dzieci oraz zabawa i tańce przy muzyce.

Na zakończenie zabawy dzieci wysłuchały bajkę, którą przeczytała pani Monika Marcinkowska ( mama ucznia klasy drugiej). Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców uczniów, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

[huge_it_slider id=”20″]