Dnia 13.10.2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na akademii gościła inspektor oświaty Pani Anna Abramowicz. Organizatorem uroczystości był Samorząd Szkolny.

Apel rozpoczął Dyrektor Szkoły, który po przemówieniu wręczył nagrody dla wyróżniających się pracowników. Następnie uczniowie klas SP i Gimnazjum zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Społeczność szkolna oraz goście wysłuchali muzycznych życzeń ,,Niech Wam życie w pomyślności zawsze raźniej płynie, a co smutne i niemiłe niech w pamięci ginie ”. Uczniowie z klasy czwartej wyrecytowali okolicznościowe wiersze oraz zaprezentowali krótką scenkę z życia szkoły.

Najciekawszą atrakcją apelu był pokaz mody. Aktorzy zaprezentowali poszczególne typy osobowości pedagogów. Wśród nich znaleźli się ,, luzak”,  ,,sceptyk”, ,,anioł”, ,,służbista” oraz ,, aktywista”. Na pewno każdy nauczyciel znalazł cząstkę siebie w danej roli. Występom artystów towarzyszyła grupa taneczna klasy siódmej prezentując współczesne formy taneczne.

Występ wywołał wielkie oklaski. Nie obyło się bez bisów. Po zakończonej akademii wszyscy zebrani z uśmiechem wrócili do klas na dalsze lekcje. Głównymi organizatorkami były pani Ewa Bałdyga oraz Jolanta Baranowska – a opisu dokonały:

                                                                                                               Kornelia Kuberska, Julia Krysztul II Gim.