Na początku października uczniowie klas 0-VIII w obecności swoich wychowawców wybrali się na żywą lekcję przyrody, ścieżką edukacyjną nad jeziorem Mój w Czernikach. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie poznali tajniki ścieżki dydaktycznej. Wiadomości zawarte na tablicach informacyjnych usystematyzowały i wzbogaciły wiedzę naszych uczniów o ciekawostki z życia zwierząt i roślin. A wszystko przy okazji przemieszczania się kilkumetrową trasą, która prowadzi nad brzegiem jeziora.

Głównym celem lekcji było nabywanie świadomości ekologicznej, odpowiedzialnego działania na rzecz ochrony i poprawy środowiska człowieka, jak również uświadomienie znaczenia i piękna otaczającego środowiska naturalnego, jaką jest mazurska przyroda.

W czasie lekcji terenowej dzieci poznały podstawowe zasady ochrony przyrody, rozwiązując ciekawe quizy i zagadki przygotowane przez wychowawców. Przy okazji uczniowie z klas młodszych wykonały piękne prace wykorzystując jesienne, leśne dary. Atrakcją dla maluszków była również zabawa na placu zabaw. Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek. Bardzo dotlenieni, wzbogaceni w wiedzę przyrodniczą i pełni przepięknych widoków wróciliśmy do szkoły.

Anna Czubaszek