W życiu każdego ucznia bardzo ważnym dniem jest ślubowanie. Taki dzień nadszedł 28 października 2022 r. Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wilkowie z niecierpliwością oczekiwali tego dnia. Od samego rana wystrojeni w stroje galowe i piękne birety byli gotowi na uroczystość.

Tego dnia pojawili się w szkole znamienici goście: Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, pani Sołtys a zarazem radna gminy Kętrzyn pani Barbara Bukowska oraz rodzice pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni pani Jolanty Adamkowicz. W programie pokazali to, czego już nauczyli się w klasie pierwszej. Były wiersze, piosenki i wesołe zabawy muzyczno-ruchowe. Po raz pierwszy w programie artystycznym wystąpił pan dyrektor Jarosław Charkot. Za wspaniały występ otrzymał ogromne brawa.

Na koniec występu pierwsza klasa złożyła ślubowanie. Przystąpiono do aktu pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły pasował dzieci pięknym, wielkim ołówkiem na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Po uroczystej części pierwszaki otrzymały upominki od pana Wójta, szkoły, pani sołtys, samorządu uczniowskiego, SKO oraz rodziców. Po oficjalnej uroczystości dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi udały się do klasy na słodki poczęstunek. Był wielki tort przygotowany przez rodziców oraz mnóstwo innych smakołyków. To był wspaniały, niezapomniany dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości ślubowania klasy pierwszej.