Już po raz siedemnasty spotkali się uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych Gminy Kętrzyn na konkursie czytelniczym. Konkurs ten odbył się 12 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wierszolandia”.

Na zmagania konkursowe oprócz dzieci i ich nauczycieli przybył Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, pani Anna Abramowicz – Inspektor Oświaty oraz pani Krystyna Bujnowska – doradca metodyczny z Powiatowego Ośrodka Wspierania Rozwoju i Edukacji w Kętrzynie. Wszystkich gości przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie pan Jarosław Charkot.

Nagle przybył niespodziewany gość – Pan Hilary (w tę rolę wcieliła się pani Jolanta Adamkowicz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wilkowie). Pan Hilary zrobił niezłe zamieszanie, gdyż zaginęły okulary. Pan Wójt nawet zaoferował swoją pomoc w odnalezieniu okularów. Po pewnym czasie okulary się znalazły i rozpoczęły się zmagania konkursowe.

Wszystkie dzieci wykazały się świetnym przygotowaniem do konkursu i ogromną wiedzą z zakresu wierszy z Krainy WIERSZOLANDII. Dzieci odpowiadały na pytania, układały rozsypanki, rozwiązywały krzyżówki, uzupełniały luki w wierszach i składały pocięte wiersze. Zadania konkursowe były przeplatane śpiewem i tańcami, którym przewodził Pan Hilary.

Po dwugodzinnych zmaganiach konkursowych jury wyłoniło zwycięzców. Zanim ogłoszono wyniki konkursu Pan Hilary zabrał wszystkich pociągiem do sali na słodki poczęstunek. Po nim nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie pucharów przechodnich zwycięzcom.

W kategorii klas drugich puchar otrzymali:

  • Matylda Maczan – klasa II a SP Kruszewiec
  • Julian Perekitko – klasa II a SP Kruszewiec

Uczniów przygotowała pani Elwira Żukowska.

W kategorii klas trzecich puchar otrzymały:

  • Oliwia Wasyk – SP Nakomiady
  • Nadia Szpilka – SP Nakomiady

Uczennice przygotowała pani Magda Sosnówka.

Wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Kętrzyn oraz Inspektor Oświaty. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie pan Jarosław Charkot pogratulował wszystkim dzieciom i ich nauczycielom za świetne przygotowanie do konkursu. Podziękowania również zostały skierowane do Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej z tutejszej szkoły za przygotowanie 17 edycji konkursu. W skład tego zespołu wchodzą nauczycielki klas 0-III panie: Jolanta Adamkowicz, Jolanta Charkot, Anna Dyczkowska oraz Katarzyna Nawrocka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania atrakcyjnego dnia bardzo dziękujemy i zapraszamy na Gminny Konkurs Czytelniczy już za rok.

Jolanta Adamkowicz