„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.

A do życia powolutku budzi się przyroda cała.” 

Tadeusz Boy-Żeleński

21 marca to wyjątkowy dzień w szkolnym kalendarzu. Uczniowie przywitali wiosnę w pięknych, kolorowych strojach i nietypowych „plecakach”. Zgodnie z poleceniem Samorządu Uczniowskiego był to dzień bez tradycyjnych plecaków. Uczniowie pokazali, że wystarczy trochę wyobraźni, a za tornister równie dobrze może posłużyć koc, koszyk, wiadro, opona, a nawet mikrofalówka.  

Warto pamiętać, że jest to również dzień, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji, dlatego tego dnia uczniowie wzięli udział w organizowanym corocznie Konkursie Recytatorskim. W tym roku to nauczyciele w pierwszej kolejności odczytali wylosowane przez siebie utwory, co było niewątpliwie ciekawym urozmaiceniem.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobył Natan Kłos, który zaprezentował wiersz Juliana Tuwima „Okulary”. Drugie miejsce otrzymała Amelia Dybek, natomiast trzecie Tomasz Kossowski.

W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Rychlińska, która zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Samochwała”. Drugie miejsce jury przyznało Amelii Fydrych, a trzecie Julicie Fydrych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Następnym punktem dnia był pokaz mody wiosennej, podczas której uczniowie mogli zaprezentować swoje wiosenne stroje. Na każdą przebraną osobę czekał drobny upominek.

Na zakończenie wychowankowie udali się do klas, aby stworzyć wiosenne plakaty.