Dnia 22 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej uwzględnia strój galowy i przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły Podczas uroczystości pierwszoklasiści pochwalili się, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze.

     Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Jarosława Charkot. Uczniowie głośno i z przekonaniem przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz wypełniać rzetelnie obowiązki ucznia. Po zaślubinach dzieci otrzymały piękne dyplomy i medale. Nie obyło się bez prezentów!

     Były plecaczki, obfite tuby słodyczy i zaczarowane ołówki od starszych uczniów. Opiekun SKO p. Mirona Szulc wręczyła każdemu dziecku książeczkę SKO, zachęcając do oszczędzania już od najmłodszych lat.

     Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne zdjęcia.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen w szkole.

Anna Czubaszek