Dnia 27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z Kruszewca, Nakomiad oraz Wilkowa, a uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I- IV  oraz klasy  V-VIII.

Wszyscy wykonawcy wykazali się dużym talentem i kreatywnością, prezentując różne gatunki muzyczne.

Występy artystów oceniali: pani Inspektor do spraw Oświaty Anna Abramowicz, nauczyciele języka angielskiego, pani Dorota Sychłowyj i pan Andrzej Sydor oraz nauczyciel muzyki pani Dorota Wiktorek. Uczestnicy byli oceniani pod kątem umiejętności wokalnych, interpretacji utworu, stylu oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

W kategorii klas I- IV pierwsze miejsce zdobyła Amelia Dybek z Szkoły Podstawowej w Wilkowie za wykonanie utworu „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”. Drugie miejsce zajęła Maria Grzywna, również ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie za wykonanie utworu „Jesus loves me”.

 W kategorii klas V- VIII pierwsze miejsce zajęłą Nikola Pigocka ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie za wykonanie utworu „My hometown” z filmu Eurovision Song Contest. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Dumkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach za wykonanie utworu „Wake up” Julie and Phantomas, a trzecie miejsce przypadło Edycie Leontowicz ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu za wykonanie utworu „As it was” Harrego  Stylesa.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Jako organizatorzy chcemy podziękować wszystkim uczniom za udział w konkursie, za poświęcenie czasu i wysiłku w przygotowanie swoich występów. Wielkie podziękowania nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek w przygotowanie uczniów do konkursu oraz rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w ich pasjach i zainteresowaniach.

Joanna Szymanowska