„Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłka pełne witaminek dla chłopczyków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy”

Uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego SP im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie 28 września świętowali Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie uczniów do spożywania smacznych owoców, a w szczególności jabłek, które posiadają mnóstwo walorów zdrowotnych i odżywczych. Uczniowie poznali odmiany jabłek oraz ciekawe przepisy kulinarne z nimi w roli głównej. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Dzieci degustowały przetwory wykonane z jabłek. Była też fotobudka, dzięki której każdy z nas mógł stać się robaczkiem w jabłku.

Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi owocami. Na zajęciach plastycznych dzieci przygotowały piękne prace, których tematem przewodnim były oczywiście jabłka. Wszystkie prace stanowią jesienną dekorację sali i korytarzy.

Anna Czubaszek