22 kwietnia w naszej szkole był świętowany podwójnie.

Pierwszym powodem naszego spotkania był Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, w którym wzięli udział zarówno uczniowie klas starszych jak i młodszych.

W kategorii klas 0-3 (w tym oddział przedszkolny) I miejsce zajęła 4-letnia Natalia Sobiech, która zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Shark”. II miejsce wyśpiewała sobie uczennica klasy pierwszej Amelia Dybek piosenką pod tytułem „Twinkle, Twinkle little Star”. III miejsce przypadło Julii Daczek z oddziału przedszkolnego, która zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Walking, walking”.

W kategorii klas 4-8, I miejsce zajęła uczennica klasy VII Nikola Pigocka, która zaprezentowała utwór Demi Lovato pt. „Father”, II miejsce wyśpiewała sobie uczennica również z klasy VII Kinga Bach utworem „Fairytale” Alexandra Rybaka. III miejsce zajęła uczennica klasy V Lena Czerepak, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Glass Animals „Heat the waves”.

Następnie Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klasy V przypomniał wszystkim zebranym, w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie i jak o nią dbać. Przede wszystkim zwrócono uwagę na to, aby utrwalać dobre nawyki, które powinny być z nami na co dzień, by chronić naszą planetę. Pamiętajmy o domowym recyklingu, oszczędzaniu energii czy wody. Każdy z nas może mieć wpływ na ratowanie naszej planety. Na koniec wszyscy uczniowie –  po otrzymaniu rękawic i worków – udali się na „sprzątanie świata”. W naszym przypadku był to teren wokół naszej szkoły oraz miejscowość Wilkowo. Świeże powietrze i trochę ruchu przy ładnej pogodzie wpłynęły pozytywnie na nasze nastroje do końca dnia.  Nie  ma to jak łączyć przyjemne z pożytecznym.                                    

                                                                  Joanna Szymanowska