Obchody Dnia Patrona naszej Szkoły – Mikołaja Kopernika należą do najważniejszych uroczystości szkolnych obchodzonych tradycyjnie w lutym. W tym roku obchodziliśmy go szczególnie uroczyście. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin wielkiego astronoma i jednocześnie rok 2023 ogłoszony został przez Sejm rokiem Mikołaja Kopernika.

Mikołaj Kopernik to z pewnością patron wyjątkowy. Był niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem.  Zmienił spojrzenie współczesnej sobie epoki na wszechświat i człowieka.

Obchody w tym roku nie mogły odbyć się tak, jak to było co roku. Nasi uczniowie chcieli, aby ten dzień nie był zwyczajny.  Z tej okazji przygotowano szereg konkursów i zabaw. Odbył się konkurs Wiedzy o Koperniku. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i twórczości naszego patrona.

W kategorii klas I-III wygrał drużyna z klasy trzeciej, którą reprezentowali:

 Kacper Sieklucki i Agata Han

Lena Czerepak i Patrycja Sobiech  – uczennice klasy szóstej to zwyciężczynie w kategorii klas IV-VI.

Drużyna z klasy ósmej, w składzie: Kinga Bach, Nikola Pigocka i Bartek Sobiech pokonała siódmoklasistów.

Ogromną radość sprawiła uczniom zabawa w wcielenie się w postać Mikołaja Kopernika.  Reprezentanci poszczególnych klas popisywali się sprawnością fizyczną i umysłową, jak przystało na wielkiego uczonego.

Obchodom towarzyszył konkurs plastyczny.  Tematem pracy było” Życie i twórczość Mikołaja Kopernika”. W tygodniu odbyło się szereg lekcji, na których przybliżono postać wielkiego astronoma. Młodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć film o Mikołaju Koperniku. Młodzież starsza na lekcjach informatyki popisała się umiejętnością wykonania prezentacji multimedialnej.

Obchody 550-tej Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika zakończyła uroczysta akademia, na której uczniowie pokazali swoje talenty aktorskie. Była to również okazja do podsumowania wszystkich konkurów i całotygodniowej pracy nauczycieli i uczniów.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i gratulujemy talentów muzycznych, plastycznych i aktorskich.