Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej, które odbyły się w Bartoszycach. Młode piłkarki ręczne spisały się super i awansowały do półfinałów wojewódzkich.
W meczu decydującym o awansie pokonał SP 5 Kętrzyn 12:4. Natomiast w meczu o I miejscu przegrały z SP 1 Bartoszyce 11:12 po „szalonym meczu”.
Dziewczynki z Wilkowa mecz z drużyną Bartoszyc, na co dzień grającą w lidze wojewódzkiej zaczęły bardzo bojaźliwie i przegrywały do przerwy 3:5. W przerwie zrozumiały, że przeciwnik nie gra nic wielkiego i szybko osiągnęły prowadzenie 10:6.
Jednak w końcówce zabrakło wyrachowania i umiejętności gry na czas. Do tego doszły 4 nierzucone rzuty karne i kary minutowe /jedna nawet podwójna/ i skończyło się wynikiem 11:12.
Już 16 grudnia będzie okazja do zrewanżowania się Bartoszycom w półfinałach wojewódzkich, do których awans uzyskały: Daria Książek, Olga Ogłodzińska, Paula Staniszewska, Maryla Kowalczyk, Daria Koziorzemska, Oliwia Kuberska, Julia Bach, Julia Szara, Julia Modzelan i Zofia Kuczyńska.