Już po raz trzynasty odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Jak Chotomska wiersze pisała”… Gospodarzem konkursu była jak zwykle Szkoła Podstawowa w Wilkowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas II i III szkół podstawowych gminy Kętrzyn. Gościem konkursu była p. Anna Abramowicz Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn.  Zmagania konkursowe odbywały się w scenografii jak z wierszy Wandy Chotomskiej. Wszyscy przenieśli się do Bańkowic Mydlanych. Autorką scenografii była p. Jolanta Adamkowicz . Wesołą atmosferę wprowadziło pojawienie się tajemniczych postaci. Przybyła babcia Kazia (p. Katarzyna Nawrocka) wraz z dziadkiem Wincentym ( p. Jolanta Adamkowicz). Towarzyszyła im wnuczka Ania (p. Anna Czubaszek). Te osoby poprowadziły cały konkurs. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania wiele zadań (pytania, rozsypanki, puzzle, krzyżówka). Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane, więc komisja konkursowa miała trudności   z wyłonieniem zwycięzców.  Ostatecznie przewodnicząca komisji p. Anna Abramowicz ogłosiła wyniki konkursu.

W kategorii klas II wygrali Maciej Kieżun i Daniel Szarejko z SP w Kruszewcu podopieczni p. Elwiry  Żukowskiej, natomiast w kategorii klas III Kinga Bach i Sebastian Książek z SP w Wilkowie uczniowie  p. Anny Czubaszek. Po zmaganiach konkursowych wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Konkurs został przygotowany przez zespół edukacji wczesnoszkolnej z SP w Wilkowie. Zespół ten stanowią panie: Anna Czubaszek, Anna Dyczkowska, Jolanta Adamkowicz, Katarzyna Nawrocka.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę            i zapraszamy na kolejne zmagania za rok.

Jolanta Adamkowicz